اخبار ستادی - آرشیو

دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور؛ واکاوی دقیق و نقادانه گذشته تاریخی، ارزیابی واقع‌گرایانه امروز و نگرش عالمانه به واقعیت نهاد‌ها و سازمان‌ها
وزیر علوم در یادداشت صفحه اول روزنامه "ایران" مطرح کرد:

دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور؛ واکاوی دقیق و نقادانه گذشته تاریخی، ارزیابی واقع‌گرایانه امروز و نگرش عالمانه به واقعیت نهاد‌ها و سازمان‌ها جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در یادداشت صفحه اول امروز (یکشنبه) روزنامه ایران باعنوان "دیروز، امروز و آینده آموزش عالی ایران" آورده است: دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور ما را به واکاوی دقیق و نقادانه گذشته تاریخی، ارزیابی واقع‌گرایانه و منصفانه امروز و نگرش عالمانه به واقعیت نهاد‌ها و سازمان‌ها وا می‌دارد.

ادامه مطلب
امروزه دانشگاه‌ها به مرکز ثقل عقلانیت خلاق در جامعه بدل شده‌اند/ لزوم خروج بودجه دانشگاه‌ها از صرفه‌جویی بودجه عمومی
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور:

امروزه دانشگاه‌ها به مرکز ثقل عقلانیت خلاق در جامعه بدل شده‌اند/ لزوم خروج بودجه دانشگاه‌ها از صرفه‌جویی بودجه عمومی جدید

دکتر حسین سلیمی با اشاره به تبدیل دانشگاه‌ها به مرکز ثقل عقلانیت خلاق در جامعه و ارتباط آن با مدل حکمرانی آن‌ها، گفت: در حال حاضر مدل حکمرانی ما در دانشگاه‌ها، مدل حاکمیتی است و اتکا به بودجه دولت و حمایت‌ در حوزه‌های مختلف وجود دارد که لازم است مدل حکمرانی در دانشگاه‌های بزرگ دگرگون شود.

ادامه مطلب
ضرورت حرکت موسسات علمی کوچک به سمت مأموریت‌گرایی/ گسترش کمّی مراکز آموزشی در حال حاضر توجیه ندارد
وزیر علوم در نشست روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی کشور:

ضرورت حرکت موسسات علمی کوچک به سمت مأموریت‌گرایی/ گسترش کمّی مراکز آموزشی در حال حاضر توجیه ندارد جدید

دکتر منصور غلامی با بیان اینکه موسسات کوچک به سمت ماموریت‌گرا شدن هدایت می‌شوند، گفت: در حال حاضر گسترش کمی مراکز آموزشی توجیه ندارد اما این به معنای ممنوعیت ایجاد رشته‌های جدید نیست.

ادامه مطلب
لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها عنوان کرد؛

لزوم توجه دانشگاه‌ها به مناسبت‌های فرهنگی همچون اربعین جدید

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با اشاره به توجه بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان و علم و پژوهش گفت: دانشگاه‌ها بایستی از فرصت‌های فرهنگی موجود در جامعه همچون اربعین حسینی نهایت استفاده را ببرند و موج عزیمت دانشجویی را ساماندهی کنند.

ادامه مطلب
۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری رسید
با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری رسید جدید

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و در حاشیه نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی صبح امروز (یکشنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ۴ پروژه جدید سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، در محل پردیس مرکزی در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری رسید.

ادامه مطلب
۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری می‌رسد
با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

۴ پروژه جدید در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری می‌رسد جدید

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ۴ پروژه جدید سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، فردا ۲۴ شهریور ماه در محل پردیس مرکزی در دانشگاه علامه طباطبائی به بهره‌برداری می‌رسد.

ادامه مطلب
نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی  برگزار می‌شود
با محوریت «بررسی مسائل جاری آموزش عالی در آغاز سال تحصیلی»؛

نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی برگزار می‌شود جدید

نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی با محوریت «بررسی مسائل جاری آموزش عالی در آغاز سال تحصیلی»، روز یکشنبه (فردا) به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
ضرورت تبادل دستاوردهای مطالعاتی دانشگاه‌ها درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد/ فعالیت ۱۷ هزار دانشجو در کانون سلامت همیاران جوان
وزیر علوم در همایش طرح یاری‌گران زندگی تأکید کرد:

ضرورت تبادل دستاوردهای مطالعاتی دانشگاه‌ها درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد/ فعالیت ۱۷ هزار دانشجو در کانون سلامت همیاران جوان جدید

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تفاوت رویکرد کشورهای مختلف درزمینهٔ پیشگیری از اعتیاد گفت: شیوع اعتیاد در بین جوانان مختص کشور ما نیست و پدیده‌ای جهانی است؛ اما رویکردها و برخوردها در بین کشورها متفاوت است. ما به دنبال تبادل تجربیات در زمینهٔ پیشگیری از اعتیاد هستیم.

ادامه مطلب
راه‌اندازی مجدد کرسی‌های زبان‌فارسی خارج کشور از مهرماه
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:

راه‌اندازی مجدد کرسی‌های زبان‌فارسی خارج کشور از مهرماه جدید

دکتر حسین سالار آملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی گفت: بعد از یک ترم تعطیلی، کرسی‌های زبان فارسی در کشور‌های دیگر از مهرماه راه اندازی می‌شوند.

ادامه مطلب
نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
با حضور قائم‌ مقام وزیر علوم؛

نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد جدید

دوازدهمین نشست هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم‌ مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه مرکزی، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر هیأت امنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنا و اعضای هیئت امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

ادامه مطلب
رؤسای ۴ دانشگاه کشور منصوب شدند
با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

رؤسای ۴ دانشگاه کشور منصوب شدند

روسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، صنعتی اراک، مازندران و علوم و فنون دریایی خرمشهر با حکم دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شدند.

ادامه مطلب
با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی قوت گرفته است
وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه شهید بهشتی:

با اجرای طرح ساماندهی، حرکت به سمت تحقق اهداف آموزش عالی قوت گرفته است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به "اجرایی شدن طرح ساماندهی آموزش عالی در سال جاری"، تاکید کرد: با علمیاتی شدن این طرح، حرکت به سمت تحقق اهداف و سیاست‌های آموزش عالی قوت گرفته و با شدت بیشتری به پیش خواهد رفت.

ادامه مطلب
نشست شورای هماهنگی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد
با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

نشست شورای هماهنگی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه ۸کشور برگزار شد

دومین نشست شورای هماهنگی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی و اولین نشست نمایندگان وزیر در هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۸ کشور، صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

ادامه مطلب
پنج و چهار دهم درصد از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه صنعتی قوچان خبر داد:

پنج و چهار دهم درصد از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است

دکتر محمد تقی نظر پور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی قوچان گفت: پنج و چهار دهم درصد از بودجه عمرانی کل کشور به وزارت علوم اختصاص یافته است.

ادامه مطلب