آرشیو اخبار

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از رشد ۱۲۴ درصدی کمک این صندوق به دانشگاهها در سال ۹۵ خبرداد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در حالی که در سال ۱۳۹۴ کمک صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و دانشجویان شامل یارانه مواد غذایی و تعمیر و تجهیز خوابگاهها ۴۵۱ میلیارد ریال بود این کمک با ۱۲۴ درصد رشد در سال ۱۳۹۵ به ۱۰۱۱میلیارد ریال افزایش یافت.

ادامه مطلب

کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت دانشجویان پژوهشگاه منحل شده شاخص پژوه در وزارت علوم تشکیل شد

معاونت آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت دانشجویان پژوهشگاه منحل شده مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه در این وزارت خبر داد و گفت : با اخذ اطلاعات دانشجویان از این پژوهشگاه منحله نسبت به تعیین تکلیف دانشجویان در اسرع وقت اقدام خواهد شد.

ادامه مطلب
وزیر علوم اعلام کرد: ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت بدهی‌های گذشته  دانشگاهها به پیمانکاران اختصاص یافت

وزیر علوم اعلام کرد: ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت بدهی‌های گذشته دانشگاهها به پیمانکاران اختصاص یافت

وزیر علوم گفت: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی، مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد ریال از محل انتشار اوراق صکوک اجاره برای پرداخت بدهی دانشگاهها به پیمانکاران اختصاص یافت.

ادامه مطلب
در اختتامیه جشنواره ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور تیم های  برنده معرفی شدند

در اختتامیه جشنواره ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور تیم های برنده معرفی شدند

مسابقات قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه های پیام نور سراسر کشور که در ۱۱ رشته ورزشی از تاریخ ۱۵ تا تاریخ ۲۴ اسفندماه به میزبانی دانشگاه پیام نور استان تهران با شعار " همدلی وامید " برگزار شد، با معرفی نفرات و تیم های برتر به پایان رسید.

ادامه مطلب
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: هریک از مناطق دهگانه پژوهش و فناوری باید یک آزمایشگاه ملی داشته باشند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: هریک از مناطق دهگانه پژوهش و فناوری باید یک آزمایشگاه ملی داشته باشند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم بر نیاز مبرم کشور به ساخت، راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه های ملی گفت: در هر منطقه از مناطق دهگانه پژوهش و فناوری در سراسر کشور باید یک آزمایشگاه مجهز ساخته شود تا نیازهای همه دانشگاهها، پژوهشگاهها و سازمان های دولتی و خصوصی را تامین کند.

ادامه مطلب
وزیر علوم بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در آموزش عالی      تاکید  کرد

وزیر علوم بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در آموزش عالی تاکید کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی با اشاره به لزوم استقرار نظام یکپارچه با رویکرد ایجابی و هم افزایی به جای موازی کاری، گفت: با توجه به نقش ویژه امر نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضرورت دارد برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، حوزه ستادی، اعضای هیئت علمی و کارشناسان فرهنگ سازی شود.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم گرامیداشت روز زن در دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ، مدیران و اعضای هیئت علمی و کارکنان خانم دانشگاه و میهمانانی از استانداری خراسان رضوی در تالار دکتر رحیمی زاده دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

ادامه مطلب

رونمایی از سامانه مدیریت بحران‌های سخت در هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن

سامانه مدیریت بحران‌های سخت ره‌آورد تهیه شده شرکت‌ بهین ره‌آورد بهبود مستقر در مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد ،در هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن رونمایی شد.

ادامه مطلب

از خادم فرهنگی - علمی و نخبه دانشگاه مازندران تجلیل شد

در راستای تجلیل از خادمان و نخبگان فرهنگی – علمی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با حضور برخی استادان، مدیران، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه از پدکتر محمود شارع پور به دلیل کمک قابل ملاحظه و مستمر در اعتلای جایگاه فرهنگی و علمی دانشگاه مازندران، با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

ادامه مطلب

انتخاب دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه معین منطقه دو کشور / تشکیل قطب های علمی و راه اندازی مجتمع فرهنگی در دانشگاه مازندران

دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران در نشست پایان سال هیئت رئیسه دانشگاه با اعضای هیئت علمی، هدف از برگزاری این برنامه را طرح دو موضوع مهم عنوان کرد و گفت: موضوع اول اینکه دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه معین منطقه دو کشور که شامل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سه استان شمالی( گیلان، مازندران و گلستان ) می باشد، انتخاب و از سوی وزارت علوم به ما ابلاغ شد.

ادامه مطلب

نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

نشست هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

ادامه مطلب
دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به جمع ۱۰ دانشگاه برتر صنعتی کشورپیوست

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به جمع ۱۰ دانشگاه برتر صنعتی کشورپیوست

با درنظر گرفتن شاخص ها و معیارهای رتبه بندی در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین ‌المللی، امکانات و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در جایگاه نهم جدول رتبه‌بندی ۲۲ دانشگاه صنعتی کشور قرارگرفت.

ادامه مطلب