دو خبر از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۸ کد : ۹۹۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۵
مراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شدمراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان از زحمات دکتر ابوالقاسم خزا...
دو خبر از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان
مراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان از زحمات دکتر ابوالقاسم خزاعیان معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه تقدیر و به جای وی دکتر محمدهادی معیری به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و فناوری معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی نجفی نژاد رییس دانشگاه در این مراسم گفت: حوزه معاونت پژوهشی و فناوری در دانشگاه یک حوزه کلیدی و مهم است وطی سالیان اخیر با تغییر رویکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موضوع پژوهش به صورت جدی و گسترده تر مورد توجه قرار گرفته است.
وی یادآور شد: هم اکنون دانشگاه ها باید تولید علم خود را مطابق با نیازهای جامعه و براساس شناخت صنایع انجام دهند تا پژوهش ها به صورت عملی در زندگی و جامعه، خود را نمایان کنند و پشیبانی و هدفمند کردن تحقیقات نیز باید مورد توجه دانشگاهیان قرار گیرد تا تولیدات علمی کشور با سایر بخشها مانند جامعه و صنعت ارتباط برقرار کند.
دکتر نجفی نژاد تأکید کرد: در حال حاضر با وجود مراکز رشد و کارآفرینی در دانشگاه، تاحدودی در جهت ارتباط با صنعت و جامعه قدم بداشته ایم.
رییس دانشگاه گرگان در خصوص سرانه فضای استاندارد برای هر دانشجو گفت: طبق اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر دانشجوی کشاورزی ومنابع طبیعی باید 17 مترمربع فضا در اختیار داشته باشد.
وی در این راستا اظهار کرد: سرانه فضای دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از 5 متر مربه به 5/7 مترمربع رسیده که با بهره برداری از پروژه های در دست ساخت این رقم افزایش خواهد یافت.
وی در پایان از زحمات دکتر خزاعیان تقدیرو برای وی آرزوی سربلندی کرد و همچنین برای ادامه کار با دکتر معیری اظهار امیدواری کرد که وی نیز در فعالیت های دانشگاه موفق باشد.
کارگاه آموزشی" مرگ تدریجی یک پشت میز نشین" در دانشگاه برگزار شد
کارگاه آموزشی" مرگ تدریجی یک پشت میز نشین" به همت مدیریت امور اداری و با همکاری اداره کارگزینی و رفاه در تالار خلیج فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این کارگاه که با استقبال خوب کارکنان دانشگاه برگزار شد، دکتر سارا چشمی در خصوص آسیب شناسی و حرکات اصلاحی کارمندان در ادارات توضیحاتی را ارائه کرد.
گفتنی است به شرکت کنندگان در این دوره، گواهینامه اعطا می شود.