دهمین نشست قطب علمی سامانه‌های مقاوم هوشمند در دانشگاه یزد برگزار شد

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۸ کد : ۹۹۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۴
در دهمین نشست قطب علمی سامانه‌های مقاوم هوشمند که با حضور رئیس و معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه یزد و اعضای این قطب علمی، در دانشکده علوم پایه برگزارشد، موضوع تأسیس قطب علمی در سایر دانشکده های این دا...
در دهمین نشست قطب علمی سامانه‌های مقاوم هوشمند که با حضور رئیس و معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه یزد و اعضای این قطب علمی، در دانشکده علوم پایه برگزارشد، موضوع تأسیس قطب علمی در سایر دانشکده های این دانشگاه مطرح و مقرر شد تجربیات قطب علمی سامانه های هوشمند در اختیار سایر دانشکده ها نیز قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر محمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد اظهار داشت: دانشگاه یزد از اهداف سازنده قطب حمایت خواهد کرد.
وی درخواست کرد: اعضای این قطب علمی برای تشکیل قطب‌های علمی درون دانشگاهی، با سایر دانشکده ها نیز ارتباط و تعامل مؤثر داشته باشند و تجربیات خود را در خصوص تاسیس قطب، در اختیار آنها قرار دهند.
در ادامه دکتر سیدمهدی کرباسی مدیر قطب علمی دانشگاه یزد، گزارشی از عملکرد قطب در شش ماه گذشته ارائه کرد و گفت: به منظور ارتقای فعالیت های قطب، لازم است دو یا سه نفر از  اعضای هیئت علمی سایر دانشکده ها که در ارتباط با صنعت تجاربی دارند به عنوان اعضای وابسته دعوت به همکاری شوند که این نظر مورد تایید قرار گرفت.
در ادامه دکتر سید محمد بزرگ پیشنهاد کرد: بودجه قطب به صورت پژوهانه به اعضای قطب اختصاص یابد تا بتوانند در راستای اهداف قطب و حمایت از پروژه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حتی دانشجویان دوره کارشناسی، هزینه کنند.
دکتر احمد صادقیه نیز با اشاره به نقش موثر اعضای هیئت علمی در پیشبرد اهداف قطب و لزوم جلب مشارکت حداکثری آنان، آمادگی همکاری بیشتر خود با این قطب را اعلام کرد.
معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه نیز در ادامه نظر خود را در رابطه با هزینه کردن بودجه بیان کرد و گفت: دانشجویان دوره‌های ارشد و دکترا درطرح هایی که در راستای اهداف قطب علمی باشد باید وارد شوند.