دهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفیدر دانشگاه یزد پایان یافت

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۷ کد : ۹۹۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۶
مراسم اختتامیه و تقدیر از برترین‌های دهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی، دردانشگاه یزد برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این مراسم دکتر علی دولتی دبیر کمیته‌ علمی این سمینار&...
دهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفیدر دانشگاه یزد پایان یافت
مراسم اختتامیه و تقدیر از برترین‌های دهمین سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی، دردانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این مراسم دکتر علی دولتی دبیر کمیته‌ علمی این سمینار  با تشکر از دکتر حمید پزشک رئیس انجمن آمار ایران و دکتر بیژن ظهوری استاد دانشگاه شریف و از چهره‌های سرشناس علم آمار ایران، درباره‌ جوایز این مراسم تشریح کرد: در این دوره جوایزی به داوران فعال در داوری مقالات سمینار اهدا و همچنین جایزه‌ دکتر مشکانی از سمینار بین المللی کرمانشاه در این مراسم به پوستر های برتر اهدا خواهد شد.
دکتر حمید پزشک رئیس انجمن آمار ایران نیز در این مراسم گفت: از سیاست‌های اهدای جوایز که در این دوره مدنظر قرار گرفته و از مصوبه‌های شورای انجمن نیز بود، تعلق نگرفتن جوایز به دوستانی بود که به هر نحوی عضو انجمن آمار هستند. البته باوجود اینکه بسیاری از آن‌ها به راستی شایسته‌ دریافت جایزه بودند ولی این اتفاق نیفتاد.
وی ضمن معرفی نشریه‌های آماری کشور تصریح کرد: چاپ این نشریه‌ها نقطه‌ی عطفی در فعالیت‌های آماری است ولی ما از جوان‌ترها انتظار بیشتری برای فعالیت در این زمینه‌ها داریم که متاسفانه کمتر از حد انتظار ظاهر می‌شوند.
بیژن ظهوری از چهره‌های سرشناس علم آمار ایران در این مراسم با تاکید بر اهمیت جهانی پوستر اظهار داشت: در دو کنفرانس اخیر آمار که در آمریکا برگزار شد به همه‌ی کسانی که پوستر ارایه داده بودند مدت 5 دقیقه فرصت داده شد تا به ارایه‌ توضیحات درباره‌ی آن بپردازند و به تازگی گرایش‌ها به این سمت رفته که به جای سخنرانی 20 دقیقه‌ای درباره‌ی مقالات، پوستر ارایه شود که هم بار علمی مناسبی دارد و هم به فرصت کمتری برای توضیح نیاز دارد.
 وی در پایان با سپاس از همه‌ دست‌اندرکاران برگزاری این سمینار، آن را یکی از بهترین کنفرانس‌های احتمال دانست و اظهار امیدواری کرد که در دوره‌های آینده نیز بهتر شود.
دکتر محمدرضا عزالدین فرید روحانی، دبیر کمیته‌ مسابقات و استادیار آمار دانشگاه شهید بهشتی نیز به ارایه‌ گزارشی از شانزدهمین مسابقه‌ی دانشجویی آمار پرداخت که در حاشیه‌ی این سمینار برگزار شد.
در پایان مراسم دکتر افشین فلاح، عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین و دبیر یازدهمین دوره‌ سمینار احتمال و فرآیندهای تصادفی، با قرائت دعوت‌نامه‌ای علاقه‌مندان را به یازدهمین دوره‌ این سمینار در شهریور 1396 در قزوین فراخواند.