دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی پایان یافت

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۸ کد : ۹۹۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۲
دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی شامگاه با معرفی برگزیدگان فن آفرین و طراحان کسب و کار در اصفهان پایان یافت.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آیین اختتامیه دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی...
دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی پایان یافت
دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی شامگاه با معرفی برگزیدگان فن آفرین و طراحان کسب و کار در اصفهان پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آیین اختتامیه دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی فن آفرینان برگزیده در سه بخش نوپا، در حال رشد و رشد یافته معرفی شدند.
بر پایه این گزارش، در بخش فن آفرینان نوپا رتبه اول به سعید دهقانی با طرح «توسعه سنسورهای ترافیکی بلوتوث» و رتبه دوم به حمید دنیایی با طرح «کشت و پرورش انواع جلبک و کنستانتره کردن آنها» اختصاص یافت.
همچنین در بخش فن آفرینان در حال رشد نیز رتبه اول به احسان امیرجان با طرح «تولید تک بلورهای صنعتی» ، رتبه دوم به محمد حسین همتی با طرح «پرعیار سازی کانه های هماتیتی» و رتبه سوم به حسین رضایی با طرح «آپلاینس زیر ساخت کلید عمومی» تخصیص یافت.
در بخش فن آفرینان رشد یافته ، سید محمد فیروزه ای با طرح «طراحی کارخانجات شیمیایی به ویژه بیوفیول با فناوری پیشرفته» رتبه اول و ولی تنها با طرح «تولید دستگاه اسکنر اثر انگشت» رتبه دوم را به دست آوردند.
جایزه تداوم فن آفرینی به معین نبی پور  با طرح «تولید تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی مهندسی نفت» و جایزه فن آفرینی در حوزه علوم انسانی به علی رسولی زاده ای با طرح «کمی سازی در حوزه علوم انسانی» رسید.
در بخش طراحان کسب و کار نیز رتبه اول به حمید مهدوی با طرح «پانسمان های بیوپلیمری» و رتبه دوم به مهدی دیانی دردشتی با طرح «ساخت نسل جدید عایق های حرارتی» و مهدی امیراحمدی با طرح «تولید بیوسورفاکتانت رامنولیپید» تخصیص یافت.
سید محمدرضا سید یوسفی با طرح «وجین کن موتوری شالیزار»، پوریا جعفری با طرح «برش سنگ از طریق فیدبک واحد جریان» و کامبیز جهان بین با طرح «شناسایی یک صمغ جدید از گیاه چوبک» نیز موفق به کسب رتبه سوم در بخش طراحان کسب و کار شدند.
مسعود آراسته و محمدرضا عباس زادگان بعنوان سرمایه گذاران کارآفرین نیز تجلیل شدند.
جوایز این دوره از جشنواره توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان در قالب پژوهانه، تسهیلات، جایزه نقدی، تندیس زرین، لوح زرین و لوح تقدیر اعطا شد.
گفتنی است دهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی پس از سه روز برگزاری در هتل عباسی اصفهان به کار خود پایان داد.