دم‌نوش‌های گیاهی مدل خوبی برای سالم‌سازی ذائقه‌های مردم است

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۴ کد : ۹۹۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۸
مدیرعامل شرکت گل‌کوه بینالود با اشاره به تولیدات این شرکت در حوزه گیاهان دارویی اظهار کرد: دم‌نوش‌های گیاهی مدل خوبی برای سالم‌سازی ذائقه مردم است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، زهرا کا...
مدیرعامل شرکت گل‌کوه بینالود با اشاره به تولیدات این شرکت در حوزه گیاهان دارویی اظهار کرد: دم‌نوش‌های گیاهی مدل خوبی برای سالم‌سازی ذائقه مردم است.
 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، زهرا کاوه در ادامه اظهار کرد: شرکت گل‌کوه بینالود برای اولین مرتبه به دنبال این بود که دم‌نوش‌های گیاهی را جایگزین چای سیاه کند.
 
وی ادامه داد: پیش از این دم‌نوش‌ها از کشورهای غنی در حوزه گیاهان دارویی وارد کشور ما می‌شد؛ با این حال ما توانستیم با استفاده از گونه‌های گیاهی داخلی دم‌نوش‌ها خوش طعم و مطابق با ذائقه مردم کنیم.
 
کاوه با بیان اینکه «در حال حاضر این ایده‌ها به مرحله تجاری‌سازی رسیده است» گفت: علاوه بر این ما با معاونت دارویی وزارت بهداشت هماهنگ کردیم تا مجوزهای مربوط به طب سنتی این تولیدات را بگیریم.
 
مدیرعامل شرکت گل‌کوه بینالود در خصوص نحوه بسته‌بندی این محصول عنوان کرد: در حال حاضر این محصول به نحوی بسته‌بندی شده که بتواند جایگزین مناسبی برای هدایا و بسته‌های تزیینی باشد.
 
وی افزود: در حال حاضر در هر کدام از بسته‌های دم‌نوش گیاهی 13 گونه دم‌نوش گردآوری شده که شامل انواعی نظیر بابونه، آویشن، زعفران و... است.
 
کاوه در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص فعالیت این شرکت خاطرنشان کرد: این شرکت ایده دم‌نوش‌های گیاهی را از سال 85 آغاز کرد و در سال 89 به مرحله تجاری‌سازی رساند.
 
مدیرعامل شرکت گل‌کوه بینالود با اشاره به حمایت‌های پارک علم و فناوری خراسان بیان کرد: خوشبختانه پارک علم و فناوری خراسان در حوزه اسکان، تحقیقات و شرکت در نمایشگاه‌ها با ما همکاری خوبی داشته است.
 
وی با بیان اینکه «به دنبال این هستیم که جامعه را به صورت سیبل ارگانیک هدایت کنیم» گفت: انتظار داریم مسئولین در این خصوص به ما کمک کنند و کشاورزان را با آموزش کشت ارگانیک هماهنگ کنیم.