دکترنوه ابراهیم از اهدای ٤٠ بورس تحصیلی به دانشجویان ارشد و دکترا ی کشورهای غرب آفریقا خبرداد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۷ کد : ۹۹۲۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۴۱
دکترعبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری گفت: در سفری که به همراه وزیر امورخارجه به غرب آفریقا انجام گرفت ، مقرر شد که وزارت علوم هر سال چهل بورس تحصیلی به ...
دکترعبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری گفت: در سفری که به همراه وزیر امورخارجه به غرب آفریقا انجام گرفت ، مقرر شد که وزارت علوم هر سال چهل بورس تحصیلی به دانشجویان دوره های ارشد و دکترا ی کشورهای غنا، نیجریه و گینه و مالی اعطا کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از خبرگزاری ایرنا ، دکترنوه ابراهیم با اعلام این خبر گفت: وزیر علوم، تحقیقات وفناوری به ما ماموریت داد که در این سفر در راستای تقویت و توسعه روابط علمی اقدام کنیم.
وی افزود: در هریک ازاین کشورها ١٠ بورس تحصیلی به دانشجویان ارشد و دکترا می دهیم تا در ایران تحصیل کنند که در کل چهار کشور ٤٠ دانشجو می شود.
دکترنوه ابراهیم گفت: در هر کشور از میان ١٠ نَفَر، پنج نَفَر بورس دانشگاه سیستان و بلوچستان می شوند و مابقی در دانشگاه های دیگر کشور تحصیل می کنند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با وزرای علوم این چهار کشور طی این سفر مذاکره می کنیم و
تلاش داریم این بورس تحصیلی را به مروربه دیگر کشورهای آفریقایی نیز بدهیم.

( ۱ )