دکتر کریمیان اقبال : بین المللی شدن باید به یک موضوع اصلی در شرکت ها تبدیل شود

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۳ کد : ۹۹۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۷۲
طی نشستی با  حضوردکتر مصطفی کریمیان اقبال و مدیران عامل موسسات منتخب پارک علم و فناوری یزد، مسائل مربوط به صادرات محصولات  شرکت ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
دکتر کریمیان اقبال : بین المللی شدن باید به یک موضوع اصلی در شرکت ها تبدیل شود
طی نشستی با  حضوردکتر مصطفی کریمیان اقبال و مدیران عامل موسسات منتخب پارک علم و فناوری یزد، مسائل مربوط به صادرات محصولات  شرکت ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست ابتدا شرکت های منتخب پارک مختصری از  فعالیت ها و دستاوردهای خود ارائه کرده و  سپس مشکلات و موانع موجود بر راه صادرات محصولات آن ها و ورود به بازار بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکترمصطفی کریمیان اقبال در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر یکی از محورهای اصلی فعالیت ها، بین المللی شدن شرکت های مستقر در پارک ها است، گفت: با توجه به اینکه کشور در حال خروج از انزوای بین المللی است، باید آمادگی لازم را برای استفاده از موقعیت جدید به دست بیاوریم.
وی با اشاره به اینکه  هدف اصلی برگزاری این نشست، تشویق و آماده سازی شرکت ها برای حضور در بازار بین المللی است، اظهار داشت: قدم اول برای حضور در عرصه بین المللی این است که بین المللی شدن به یک موضوع اصلی در شرکت ها تبدیل شود.
دکترکریمیان اقبال افزود: قدم بعدی شبکه سازی یا برقراری ارتباط با شرکت ها و افرادی است که در این زمینه تجربه کسب کرده اند. که البته این مهم با برگزاری نشست های مشترک شرکت ها با یکدیگر محقق می شود.
وی آشنایی با آداب مذاکره و تعامل را از اصول اصلی و مهم صادرات دانست و تصریح کرد: در کنار آشنایی و حضور در مجامع بین المللی شرکت ها باید قابلیت ها و توانمندی های خود را بهبود بخشند.