دکتر میرزایی :عمده وظیفه معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ، هدایت ، حمایت و نظارت است

۱۱ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۹ کد : ۹۹۰۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۳
دکتر میرزایی مدیرکل امور فرهنگی واجتماعی وزارت علوم گفت: عمده وظیفه معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها هدایت ، حمایت و نظارت است و باید این سه کار را به نحو احسن انجام دهیم و نقش ما در هدایت دان...
دکتر میرزایی :عمده وظیفه معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ، هدایت ، حمایت و نظارت است
دکتر میرزایی مدیرکل امور فرهنگی واجتماعی وزارت علوم گفت: عمده وظیفه معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها هدایت ، حمایت و نظارت است و باید این سه کار را به نحو احسن انجام دهیم و نقش ما در هدایت دانشجویان تعیین تکلیف برای آنان نباشد بلکه تنها اصول کلی را بیان کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر میرزایی  درهمایش "راه طی شده و افق پیش رو"  با اشاره به تغییرات فرهنگی صورت گرفته در سطح جامعه در سال های اخیر اظهار داشت : وضعیت جامعه به گونه ای است که تغییرات فرهنگی زیادی در آن صورت گرفته و از آن جایی که مباحث اجتماعی به نوعی محل اجتماع و وحدت است به همین علت بیشتر کارهای بشردوستانه و خیریه ای به نوعی به دانشگاه هم مربوط می شود از این جهت که باید با کمک تعامل میان دانشگاه و جامعه به مسائل اجتماعی کمک کنیم.
وی یکی از مباحث مطرح در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی را کارگروهی و جمعی برشمرد و گفت: ما در بحث کار گروهی و تیمی در دانشگاه ها خلا و نقصان داریم و امیدواریم در سال آینده با برپایی کارگاه های آموزشی در این خصوص و تعامل با معاونان فرهنگی دانشگاه ها کارهای عمده ای در این زمینه انجام دهیم.
 وی در ادامه با تاکید بر بعد اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی گفت :  باید در کنار توجه خاصی که به وجه فرهنگی می کنیم از بعد اجتماعی و وظایف اجتماعی این معاونت نیز غافل نشویم و توجه ویژه ای به مباحث اجتماعی داشته باشیم.
دکتر میرزایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در زمینه مهارت های زندگی در حوزه دانشجویان که از وظایف این معاونت به شمار می رود باید کار جدی تری انجام دهیم .
وی در خصوص حمایت از دانشجوو دانشجویان گفت: حمایت نباید به این معنا باشد که دانشجو کاملا خود را به ما وابسته بداند بلکه باید به او نشان دهیم که از راه های خلاق و موثر به انجام امورات فرهنگی خود بپردازد و در زمینه نظارتی هم که ما متولی آن هستیم باید توجه کنیم که هدف از نظارت ممیزی نیست.
وی در ادامه گفت: با راهبرد هدایت ، حمایت و نظارت صحیح می توان نشاط علمی و فرهنگی را در دانشگاه ها ایجاد کرد.
دکتر میرزایی افزود: فضای مجازی از الزامات دانشگاه امروزی است و ما باید این فضا را به رسمیت بشناسیم .
وی در پایان سخنان خود گفت: به زودی اداره فضای مجازی در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ایجاد می شود و امیدواریم در آینده این حوزه را در دانشگاه ها هم تشکیل دهیم و بتوانیم از این طریق فضای مجازی و فرهنگی دانشگاه ها را رصد کنیم.
 گفتنی است همایش "راه طی شده و افق پیش رو" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و اداره کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی در سالن اجتماعات وزارت علوم با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونان فرهنگی دانشگاه ها برگزار شد.