دکتر قره خانلو: کسب درآمد و سوق دادن امور به سمت خودکفایی یک استراتژیک جدی است

۰۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۴ کد : ۹۸۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۴
دکترقره خانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم،تحقیقات وفناوری، درنشستی با مسئولان دانشگاه مازندران گفت: تمام مشکلات و بیماری های موجود در کشور حاصل دو کارکرد پزشکی و دارویی و معجزه ای...
دکترقره خانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم،تحقیقات وفناوری، درنشستی با مسئولان دانشگاه مازندران گفت: تمام مشکلات و بیماری های موجود در کشور حاصل دو کارکرد پزشکی و دارویی و معجزه ای به نام ورزش را شامل می شود که در دنیا کاملا علمی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر قره خانلو با اشاره به وظیفه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در زمینه های کاربردی کردن و تجاری سازی یافته های پژوهشی در علوم ورزشی گفت: موضوع ورزش به عنوان صنعت بسیار با اهمیت بوده و توسعه ورزش امری است که برای کشور می تواند دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد و در ارتباط با مسئله ورزش، مزیت های منطقه ای نیز داریم و می توانیم برش های مختلفی را به این مهم بزنیم.
دکترقره خانلو با اشاره به اینکه پژوهشگاه ها باید موضوعات ملی را شناسایی کرده و پژوهش هایی را سامان دهند تا یافته ها را به صورت کاربردی و درسطح کشور عملیاتی کنند، گفت: تاسیس یک مرکز پژوهشی، شدنی ولی زمانبر است و نیازمند تشکیل ساختار و تشکیلات است اما تعریف پروژه های مشترک با سرعت به سامان می رسد.
وی سپس به چگونگی هم افزایی و استفاده ازظرفیت های دوطرفه پژوهشگاه با دانشگاه اشاره کرد و گفت: کسب درآمد و سوق دادن امور به سمت خودکفایی یک استراتژیک جدی است و ما می توانیم با ضمانت بالای اجرایی نسبتا کوتاه مدت کار را شروع کرده و در راستای افق چشم انداز، امکان ایجاد مرکز را مورد بررسی قرار دهیم.