دکتر صدیقی :کاروان اعزامی دانشجویان این دوره ، پرجمعیت‌ترین کاروان ورزشی ایران است

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۸:۴۱ کد : ۹۸۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲۱
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به کاروان اعزامی دانشجویان ورزشکار به بیست‌وهشتمین یونیورسیاد جهانی گفت: کاروان اعزامی دانشجویان این دوره ، پرجمعیت‌ترین کاروان ورزشی ایران است . به گزارش روابط عم...
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به کاروان اعزامی دانشجویان ورزشکار به بیست‌وهشتمین یونیورسیاد جهانی گفت: کاروان اعزامی دانشجویان این دوره ، پرجمعیت‌ترین کاروان ورزشی ایران است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم بدرقه کاروان ورزشی اعزامی به رقابت‌های بیست‌وهشتمین یونیورسیاد دانشجویان جهان که در محل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد،با بیان اینکه یونیورسیاد هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، گفت: بیست‌وهشتمین یونیورسیاد در کره‌جنوبی برگزار می‌شود و علی رغم اینکه  ما در برخی از سال‌های گذشته به دلیل بعضی مشکلات و عدم توجه به این بخش در این یونیورسیادهای جهانی حضور پررنگی نداشتیم، اما امسال سعی کردیم حضورمان در حد بضاعت پررنگ‌تر باشد.
وی بابیان اینکه کاروان ورزش دانشجویی کشورمان امسال در 8 رشته در یونیورسیاد شرکت می‌کنند، گفت : ستاد اجرایی این کاروان از بهمن سال 93 شروع به کار کرد و  تا کنون29  جلسه برگزار کرده است. همچنین 6 جلسه نیز با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که همراهی خوبی داشته‌اند برگزار شده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه تعداد کل کاروان اعزامی 132 نفر است، گفت: در این دوره از مسابقات 83 ورزشکار در قالب ۸ رشته به علاوه ۲۴ نفر عضو کادر فنی، ۱۲ نفر عضو کادر اجرایی و ۲ داور، ترکیب ۱۳۲ نفره کاروان ایران را در این رقابت ها تشکیل می دهند که بیشترین تعداد ورزشکاران در رشته فوتبال با 180 نفر و کمترین تعداد ورزشکاران در رشته ژیمناستیک هنری با 8 نفر هستند.
دکترصدیقی در ادامه با بیان اینکه از میان تعداد دانشجویان اعزامی به کره جنوبی ۶۲ نفر در بخش پسران و ۲۱ نفر هم در بخش دختران هستند. اظهار داشت: از ویژگی‌های مسابقات امسال این است که تیم فوتبال دانشجویان بعد از 8 سال و تیم والیبال نیز بعد از 4 سال در این مسابقات شرکت می‌کنند و در صدد هستیم جایگاه‌مان در فوتبال و والیبال را پس بگیریم.
وی همچنین از حضور پررنگ‌تر دختران دانشجو در کاروان اعزامی امسال خبر داد و گفت: حضورتیم های ملی ورزشی و به خصوص تیم های ورزشی دانشجویی در میادین بین‌المللی موجب افتخار و نشاط جدی بین مردم می‌شود و دانشجویان ورزشکار ما باید علاوه بر اینکه برای کسب مقام قهرمانی و افتخار آفرینی برای کشور تلاش می کنند ، بتوانند به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران پیام فرهنگ و اخلاق اسلامی ایرانی را به خوبی و با رفتاری شایسته به جهانیان منتقل کنند .
 رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، فدراسیون ورزش های دانشگاهی و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به عنوان سه بازی اصلی ما را در امر ورزش دانشگاهی چه در بعد قهرمانی و چه بعد همگانی همراهی می کنند، خاطرنشان کرد: امسال سال صرفه جویی است و بر همین اساس برای اعزام کاروان به بازی های یونیورسیاد کمترین هزینه ممکن را صرف کردیم.
گفتنی است بیست و هشتمین دوره مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان ۱۲ تا ۲۴ تیرماه در کره جنوبی برگزار می شود.