دکتر شریعتی نیاسر :معاونت آموزشی وزارت علوم ، قلب آموزش عالی کشور به شمار می رود

۰۸ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۹ کد : ۹۸۷۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۹
معاون آموزشی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری گفت : معاونت آموزشی وزارت علوم ، قلب آموزش عالی کشور به شمار می رود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی شریعتی نیاسردرجمع کارکنان حوزه معاونت آمو...
معاون آموزشی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری گفت : معاونت آموزشی وزارت علوم ، قلب آموزش عالی کشور به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی شریعتی نیاسردرجمع کارکنان حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم در سخنانی با اشاره به اینکه 70 در صد فعالیت مراکز آموزش عالی به فعالیت های آموزشی مربوط می شود ، گفت : در حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم فعالیت ها باید تحت سه محور کنترل کیفی ، ارتقای کیفی و اقتدار و هماهنگی پی گیری شود.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در ارتباط با کنترل کمی  یکی از مهم ترین مصادیق آن را می توان رشد بی رویه پذیرش دانشجو، رشد بی رویه در صدور مجوز مراکز آموزش عالی و مجوز ایجاد رشته ها دانست که باید به این مسائل کارشناسانه تر نگاه کنیم.
وی در ادامه گفت: باید نگاه ویژه ای به دانشگاه های خاص مانند دانشگاه جامع علمی کاربردی ، پیام نور و فنی و حرفه ای و همینطور پردیس های بین الملل داشت.
دکتر شریعتی گفت : در ارتباط با ارتقای کیفی باید به نکاتی همچون آرامش فکری دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری و همچنین آرامش رفاهی و تامین مالی این دانشجویان برای انجام پروژه های تحقیقاتی و تامین شغلی و نظام کار آفرینی آنها توجه خاص صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینکه  در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مدیرانی با توانایی های بالا حضور دارند که می توان بسیاری از مسئولیت ها را به این مدیران واگذار کرد  گفت: ما باید سعی کنیم در خصوص مراکزآموزش عالی سیاست های نظارتی داشته باشیم و با اتخاذ و اجرای برنامه هایی آن را تقویت کنیم.
دکتر شریعتی نیاسر در خاتمه تعامل هدفمند با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی را از مولفه های مهم و اثرگذار در پیشرفت آموزش عالی دانست.