دکتر سالار آملی: همکاری های علمی ایران و آلمان گسترش می یابد

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۰ کد : ۹۸۶۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۰۲
رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به حضور روسای شش دانشگاه برتر آلمان در کشورمان و سفر مسئولان آموزش عالی این کشور در روز سه شنبه هفته جاری به ایران، از برنامه ریزی دو کشور برای ...
دکتر سالار آملی: همکاری های علمی ایران و آلمان گسترش می یابد
رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به حضور روسای شش دانشگاه برتر آلمان در کشورمان و سفر مسئولان آموزش عالی این کشور در روز سه شنبه هفته جاری به ایران، از برنامه ریزی دو کشور برای...

دکتر حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به حضور روسای شش دانشگاه برتر آلمان در کشورمان و سفر مسئولان آموزش عالی این کشور به ایران، از برنامه ریزی دو کشور برای گسترش همکاری های علمی و فناوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسالار آملی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به سطح علمی و فناوری بالای دانشگاه‌های آلمان، وضعیت اقتصادی مناسب این کشور و ارتباط متقابل بین ایران و آلمان، همکاری با این کشور برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
وی با اشاره به نشست مشترک مسئولان دانشگاه های برتر کشورمان و رؤسای 6 دانشگاه  برتر آلمان در خصوص بررسی زمینه های همکاری مشترک گفت: این همکاری‌ها در قالب تبادل دانشجو، اعزام اساتید و اجرای پروژه‌های مشترک انجام می‌گیرد. 
 
وی خاطرنشان کرد:  در این سفر هیئت دانشگاهی آلمان از پارک فناوری پردیس بازدید می‌کنند و پس از آن از دانشگاه‌های علم و صنعت تهران، صنعتی شریف، اصفهان و دانشگاه آزاداسلامی نیز دیدن خواهند کرد.
 
 گفتنی است  در نشست مشترک مسئولان دانشگاهی ایران و آلمان در وزارت علوم، روسای دانشگاه های علم و صنعت ، صنعتی شریف ، تهران ،خواجه نصیرالدین طوسی ،الزهرا(س)، فردوسی مشهد ،شیراز و فنی و حرفه ای از ایران و مسئولان دانشگاه های فنی آخن و روستوک آلمان به بیان توانمندی های علمی تحقیقاتی مجموعه خود پرداختند.