دکتر سالار آملی بر ارائه ظرفیت های علمی و فناوری ایران از طریق سازمان یونسکو تاکید کرد

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲ کد : ۹۸۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲۷
حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ملاقات با خانم ایستر کوییش لاروش رئیس جدید دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ...
حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ملاقات با خانم ایستر کوییش لاروش رئیس جدید دفتر منطقه ای یونسکو در تهران با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های آموزش عالی کشورمان ، بر ضرورت مشارکت و همکاری یونسکو برای معرفی این ظرفیت ها به کشورهای منطقه تاکیدکرد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیدار سالار آملی با اشاره به اولویت های ایران در بین المللی کردن فعالیت ها و دستاوردهای علمی و فناوری خود ،  جایگاه کشورمان را از دیدگاه علمی و فناوری در سطح منطقه و جهان مهم ارزیابی کرد .
 و ی همچنین با استقبال از همکاری پارک های علم و فناوری ایران با پارک علم و فناوری ترکمنستان ، همکاری در قالب ارائه بورس و فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت و پذیرش دانشجو از کشورهای منطقه را از دیگر زمینه های همکاری در منطقه درچهارچوب برنامه های یونسکو دانست .
   سپس خانم ایستر با اشاره به موقعیت ممتاز ایران در منطقه به لحاظ علمی و فناوری، خواهان ایفای نقش فعال تر و رهبری علمی و فناوری ایران در سطح منطقه شد.
وی همچنین زمینه های همکاری ایران و یونسکو را فراوان ارزیابی کرد و از آمادگی پارک علم و فناوری ترکمنستان برای استفاده از دانش وتجربیات پارک های علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
ایستر در پایان از سالار آملی برای شرکت در مراسم روز جهانی علم که در تاریخ 9 نوامبر (18 آبان) توسط دفتر منطقه ای یونسکو در تهران برگزار می شود دعوت کرد .