دکتر رحیم زاده: حوزه دانشجویی حوزه استدلال و گفتگو است و رابطه دانشجو با مدیران فرهنگی رابطه ای دو طرفه است

۱۱ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۱ کد : ۹۸۴۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۷۵
دکترفریدون رحیم زاده ، مدیرکل دفترسیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: حوزه دانشجویی حوزه استدلال و گفتگو است و رابطه دانشجو با مدیران فرهنگی رابطه ای دو طرفه است. به گزارش روابط ...
دکتر رحیم زاده: حوزه دانشجویی حوزه استدلال و گفتگو است و رابطه دانشجو با مدیران فرهنگی رابطه ای دو طرفه است
دکترفریدون رحیم زاده ، مدیرکل دفترسیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: حوزه دانشجویی حوزه استدلال و گفتگو است و رابطه دانشجو با مدیران فرهنگی رابطه ای دو طرفه است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رحیم زاده که در همایش راه طی شده و افق پیش رو سخن می گفت با تبریک فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو و عرض خیر مقدم به معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها افزود:ما به صورت طبیعی در ادامه مسیری هستیم که از 16 سال پیش شروع شده و کارهای گرانقدری نیز انجام شده و تجربه اقتضا می کند که با تکیه بر آنچه در گذشته انجام شده امروز را تنظیم و فردا را ترسیم کنیم.
دکتررحیم زاده در ادامه گفت : حوزه فرهنگ حوزه خطیری است و حساس ترین حوزه در دانشگاه ها همین حوزه فرهنگی است و کار کردن در این حوزه سهل که ممتنع است . سهل است از این جهت که کسی مخالف کارفرهنگی نیست و ممتنع است چون حوزه ای است با سلیقه های مختلف و متکثر و توازن بخشیدن به آن کارسختی است.
وی در ادامه ضمن عقلانی شمردن رابطه میان دانشجو و روسای دانشگاه گفت: این رابطه دستور بردار نیست و لذا کار کردن در حوزه فرهنگی سخت ترین کارها است و این همان ماهیت سهل که ممتنع بودن حوزه فرهنگی است.حوزه دانشجویی حوزه استدلال و گفتگو است و رابطه دانشجو با مدیران فرهنگی رابطه ای دو طرفه است.
دکتر رحیم زاده با استناد به تعبیری از مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ گفت: فرهنگ مانند اکسیژن است که ما با آن تنفس می کنیم و باید از این زاویه جغرافیای کارمان را ترسیم کنیم و شعار مهمی که ما به آن تاکید داریم این است که تلقی فوق برنامه ای و اوقات فراغتی از دانشگاه تلقی نادرستی است.
وی در ادامه افزود: عرصه فرهنگ عرصه خطیری است که اگر در آن نشانه ها را در نیابیم دچار تاخیر و تاخر خواهیم شد. تاخیر یک کار آگاهانه است و با عنصر اراده انجام می گیرد اما در تاخر اراده دخیل نیست و ما در حوزه فرهنگی ممکن است با تاخیر و تاخر روبرو شویم و از نشانه ها باز بمانیم که یکی از این نشانه ها توجه به فضای مجازی است
وی در پایان سخنان خود گفت: در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی اولین رکن اصلی شناخت فضا است و ساختار دفتر سیاست گذاری فرهنگی و اجتماعی و کلیات معاونت فرهنگی و اجتماعی به گونه ای طراحی شده که هر برنامه ای مبتنی بر شناخت و ارزیابی واقعی از شرایط باشد.
گفتنی است  همایش "راه طی شده و افق پیش رو" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی در سالن اجتماعات وزارت علوم با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونان فرهنگی دانشگاه ها برگزار شد.