دکتر خوش‌منش از تحولات صورت گرفته در جامعه قرآنی دانشگاهی در سال جدید تحصیلی خبرداد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۷ کد : ۹۸۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۳
دکتر ابوالفضل خوش‌منش، دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در آستانه سال جدید تحصیلی به برخی برنامه‌های وزارت علوم در ارتقای نظام پژوهش و آموزش عالی قرآنی اشاره کرد. به گزارش روابط عمومی و...
دکتر ابوالفضل خوش‌منش، دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در آستانه سال جدید تحصیلی به برخی برنامه‌های وزارت علوم در ارتقای نظام پژوهش و آموزش عالی قرآنی اشاره کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر خوش منش با بیان اینکه با اجرایی شدن برنامه‎های ملی و بین‎المللی مصوب این کمیسیون آثار مثبت آن به مرور در جامعه قرآنی دانشگاهی نمایان خواهد شد، اظهار داشت : تجمیع و اصلاح رشته‎های قرآنی یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته بود که در سال تحصیلی جدید به ثمر نشست و دانشجویان رشته‎های قرآنی با سرفصل جدید به این رشته وارد خواهند شد.
به گفته رئیس کمیته تحول در مطالعات قرآن و حدیث از شاخصه‌های مهم این برنامه تحصیلی محوریت قرآن و کاربردی شدن دروس است.
 عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: رشته تجمیعی جدید قطعا زمینه اشتغال دانش‎آموختگان این رشته را بهتر فراهم آورده و موجب برآورده شدن بخش مهمی از نیازهای دانشی و نیروی انسانی تخصصی نظام توسعه فرهنگ قرآنی خواهد شد.
وی افزود در صدد هستیم با رایزنی سازمان امور اداری استخدامی کشور از طریق مقام عالی وزارت و همچنین شورای توسعه فرهنگ قرآنی ، فارغ‎التحصیلی در رشته تجمیعی قرآنی را به عنوان یکی از شرایط احراز برخی از مشاغل قرآنی کشور قرار دهیم.
رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در پایان افزود : اجرای سایر برنامه‎های ملی کمیسیون در سال تحصیلی جدید موجب برگزاری تعداد زیادی دوره و کارگاه دانش‎افزایی و مهارت‎افزایی قرآنی در سطح دانشگاه‎ها خواهد شد که به مرور جامعه دانشگاهی شاهد آن خواهد بود.