دکتر پیری : یکی از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی ، فعالیت پارک های علم و فناوری است

۲۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۲ کد : ۹۸۳۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۷۰
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : یکی از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی ، فعالیت پارک های علم و فناوری است که شرکت های دانش بنیان و فناور را در خود ...
دکتر پیری : یکی از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی ، فعالیت پارک های علم و فناوری است
دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : یکی از عوامل اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی ، فعالیت پارک های علم و فناوری است که شرکت های دانش بنیان و فناور را در خود جای داده و به فعالیت های پژوهشی و تبدیل ایده به پدیده مشغول هستند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر پیری در نشست سراسری مدیران روابط عمومی پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی ، با بیان اینکه پارک های علم و فناوری در ایران هنوز جوان هستند و در سال های اولیه فعالیت خود به سرمی برند، اظهار داشت : بدنه روابط عمومی دانشگاه ها ، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری باید به هم متصل شوند و فرایند رخ داده در پارک ها باید در سایر مراکز آموزش عالی هم نمود داشته باشد .
وی همچنین با تاکید بر لزوم تقویت امکانات روابط عمومی پارک های علم و فناوری کفت : یک مدیر روابط عمومی باید از یک سری اطلاعات تخصصی در خصوص نحوه عملکرد حوزه کاری خود به صورت دقیق مطلع باشد و به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن کار در پارک های علم و فناوری ، هر چقدر در صد خطای اطلاع رسانی کمتر باشد ، افزایش اعتماد مخاطبان را به همراه خواهد داشت .
دکتر پیری با تاکید برلزوم ارزیابی فعالیت های مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری گفت : خروجی پارک های علم و فناوری ، عملکرد شرکت های دانش بنیان و اثرات آن در جامعه است و نقش روابط عمومی ها در انعکاس اخبار و رویداد های این شرکت ها و شناساندن نحوه فعالیت آنها به جامعه بسیار تعیین کننده است .
وی در بخش دیگری ار سخنان خود ، با بیان اینکه برای شناساندن بهتر حوزه های کاری پژوهشی و فناوری باید برنامه معرفی فرهنگ فناوری و فعالیت های این حوزه توسط روابط عمومی پارک های علم و فناوری در مدارس اجرا شود ، گفت : یکی از اصول دولت یازدهم کسترش تعاملات بین المللی است و پارک های علم و فناوری هم باید در این خصوص برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و این تعاملات را بیش از پیش گسترش دهند و لازمه این امرانجام مواردی از قبیل طراحی سایت به زبان انگلیسی است و مورد دیگر ، بحث سرمایه گذاری خارجی است که آن هم باید به طور صحیح و ساختاری مدیریت شود .
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری در هفته پژوهش امسال به عنوان یک برنامه ملی همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشند .