دکتر پورکیانی : برای مدال آوران دانشجو دربازی های المپیک و یونیورسیاد ها علاوه بر پاداش مالی ، یک پله ارتقای تحصیلی نیز در نظر گرفته شده است

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۵۶ کد : ۹۸۳۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۵
سرپرست فدراسیون ورزش های دانشگاهی در خصوص تجلیل از دانشجویان مدال آور در بازی های المپیک و یونیورسیادهای جهانی گفت : مطابق آیین‌نامه مصوبی که داریم برای مدال‌آوران در بازی های المپیک و یونیورسیاد یک پ...
سرپرست فدراسیون ورزش های دانشگاهی در خصوص تجلیل از دانشجویان مدال آور در بازی های المپیک و یونیورسیادهای جهانی گفت : مطابق آیین‌نامه مصوبی که داریم برای مدال‌آوران در بازی های المپیک و یونیورسیاد یک پله ارتقای تحصیلی را در نظر گرفته ایم، ضمن اینکه از نظر مالی هم در حد وسعمان از آنها تقدیر می کنیم.
سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی از پرداخت پاداش معوقه مدال‎آوران یونیورسیاد دانشجویان دو دوره پیش همزمان با پاداش مدال‎آوران یونیورسیاد کره جنوبی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکترمحمد پورکیانی، سرپرست فدراسیون ورزش های دانشگاهی و مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در حاشیه مراسم بدرقه‌ کاروان اعزامی به یونیورسیاد دانشجویان جهان ، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه باید برای پیش بینی کسب مدال در یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان رکوردها و توانمندی‌های ورزشکاران خودمان و ورزشکاران دیگر کشورها را در نظر گرفت، اظهار داشت: یونیورسیاد جای کسب تجربه نیست؛ چراکه هر دو سال یکبار برگزار می‌شود و برای اعزام ورزشکار هم باید شرایط سنی خاصی را در نظر داشت. بر همین اساس، با در نظر گرفتن این موضوعات، تیم های اعزامی به کره جنوبی را در دو بخش قرار دادیم.
وی در ادامه افزود : بخش اول، شامل رشته هایی می شود که قطعا مدال می گیرند، مانند تکواندو و والیبال و بخش دوم دیگر رشته ها هستند که امیدواریم روی سکو قرار بگیرند. در هر صورت ما برای تمام ورزشکارانی که در این دوره بازی ها موفق به کسب مدال شوند، پیش بینی هایی جهت تقدیرو پاداش در نظر کرفته ایم .
وی همچنین در مورد پاداش معوقه ورزشکارانی که طی سال های پیش موفق به کسب مدال و میادین مختلف شدند نیز گفت: زمانی که به‌عنوان سرپرست فدراسیون ورزش های دانشگاهی انتخاب شدم، این موضوع را مورد بررسی قرار دادم و به این مساله رسیدم که کوتاهی در پرداخت پاداش‌ها از دو دوره پیش بوده است.
دکترپورکیانی تصریح کرد: مسئولان پیشین بدون پیش‌بینی منابع مالی و حتی داشتن یک آئین نامه قول هایی مبنی بر پرداخت پاداش نقدی و بعضا خودرو به مدال‌آوران یونیورسیاد داده بودند، اما به هیچ یک از قول‌ها عمل نشد. زمانی که من آمدم از بخش های آموزش عالی خواستم متناسب با حضور ورزشکارانشان در تمام رشته ها سهم خودشان را بابت پرداخت پاداش های معوقه پرداخت کنند.
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در پایان اعلام کرد که پاداش مدال‌آوران یونیورسیاد طی یکی دو دوره گذشته با جوایز قهرمانان دوره جدید پرداخت می شود.