دکتر امید : برنامه وزارت علوم تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه هاست

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۵ کد : ۹۸۲۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۸۶
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بازدید از توانمندی ها و دستاوردهای دانشگاه هرمزگان در نشست مشترک با اعضای هیئت رئیسه و مدیران حوزه های مختلف این دانشگاه گفت: دانشگ...
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بازدید از توانمندی ها و دستاوردهای دانشگاه هرمزگان در نشست مشترک با اعضای هیئت رئیسه و مدیران حوزه های مختلف این دانشگاه گفت: دانشگاه هرمزگان دارای پتانسیل های زیادی است و به عنوان دانشگاه مادر استان، نقش مهمی در توسعه آموزش عالی در استان هرمزگان ایفا می کند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد حسین امید ،  برگرداندن اختیارات به دانشگاه‌ها را از ضروریات  و اولویت های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: در دوره های گذشته برخی اختیارات از دانشگاه ها گرفته شد بود ولی اکنون برنامه وزارت علوم تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه هاست.
وی همچنین تقویت نهادهای مردمی و بنیاد های خیریۀ حمایتی از دانشگاه ها را از دیگر برنامه های وزرات علوم بیان کرد و از روسای دانشگاه ها خواست در این زمینه نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.
 دکتر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان  در ادامه این نشست با بیان تاریخچه این دانشگاه، به ارایه گزارشی از ساختارهای پژوهشی و دستاوردهای دانشگاه در سال ۱۳۹۳ پرداخت و برنامه های راهبردی و یک ساله دانشگاه هرمزگان را ارایه کرد . 
دکتر مرتضوی معاون اداری و مالی دانشگاه هرمزگان نیز در این نشست با ارایه برنامه یک ساله معاونت اداری مالی به بیان اهداف و اقدامات اجرایی در این زمینه پرداخت .