دکتر اکرمی : وزارت علوم ازجایگاه مهمی برای اجرای درست و صحیح حسابداری تعهدی برخوردار است

۰۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۸ کد : ۹۸۲۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲۲
دکترسید رحمت الله اکرمی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشورگفت : با توجه به توانمندی های وزارت علوم ، این وزارتخانه ازجایگاه مهمی برای اجرای درست و صحیح حسابداری تعهدی برخوردار است ....
دکتر اکرمی : وزارت علوم ازجایگاه مهمی برای اجرای درست و صحیح حسابداری تعهدی برخوردار است
دکترسید رحمت الله اکرمی معاونت نظارت مالی و خزانه داری  کل کشورگفت :  با توجه به توانمندی های وزارت علوم ، این وزارتخانه ازجایگاه مهمی برای اجرای درست و صحیح حسابداری تعهدی برخوردار است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در نخستین همایش پیاده سازی نظام حسابداری بخش عمومی (تعهدی) که با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد دکتر اکرمی با تاکید بر سخنان معاون اداری ومالی وزارت علوم، حرکت به سوی حسابداری تعهدی در قالب نظام حسابداری بخش عمومی را تنها راه حل دانشگاه ها در مقطع کنونی دانست  .
وی همچنین بر پشتیبانی معاونت نظارت مالی و خزانه داری  کل کشور و ادارات کل  تابعه از استقرار  نظام حسابداری بخش عمومی در دانشگاه ها در راستای تفاهم نامه مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تاکید کرد .
معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشوردر ادامه سخنان خود اولین گام در مدیریت دارایی ها وبدهی ها دسترسی به اطلاعات آن است که این مهم در سایه استقرار یک سیستم حسابداری کارآمد میسر خواهد شد .
وی در ادامه افزود: بر این اساس خزانه داری کل کشور ضمن پیش بینی ساختار اداری لازم برای مدیریت دارایی ها و بدهی های دولت ، به دنبال استقرار استانداردهای حسابداری بخش عمومی مبتنی برحسابداری تعهدی برای شناسایی این دارایی ها در قالب صورت وضعیت مالی ( تراز نامه ) دولت است .