دستگاه کنترل از راه دور با استفاده از کارایی تماس تلفنی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شد

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۵ کد : ۹۷۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۷
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت دستگاه کنترل از راه دور با استفاده از کارایی تماس تلفنی توسط شرکت دانش بنیان نوآوران مدبر صنعت مستقر در این شهرک خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت دستگاه کنترل از راه دور با استفاده از کارایی تماس تلفنی توسط شرکت دانش بنیان نوآوران مدبر صنعت مستقر در این شهرک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مهدی کشمیری گفت: با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور صبا می توان تنها با یک تماس از طریق تلفن ثابت و یا همراه شخصی، تجهیزات الکترونیکی شخصی را کنترل کرد.
وی با اشاره به اینکه از پرکاربردترین عملکردهای این دستگاه می توان به استفاده در سیستم های دربازکن اتوماتیک منازل و همچنین در بازکن های برقی اشاره کرد، افزود: با وجود این دستگاه دیگر نیاز به خرید تعداد زیادی ریموت کنترل در مجتمع های ساختمانی نبوده و تنها کافیست شماره های مورد نظر را برای دستگاه تعیین کنید .
همچنین مدیرعامل شرکت نوآوران مدبر صنعت در خصوص مشخصات بیشتر این دستگاه گفت: هر فردی با تماس با شماره سیم کارت موجود در دستگاه قادر به باز نمودن در می‌باشد.
شهرام علیزاده با اشاره به اینکه در صورتی که شماره تماس گیرنده برای دستگاه تعریف نشده باشد تماس رد شده و هیچگونه پاسخی به آن داده نمی شود، گفت: کانال ورودی در دستگاه امکان استعلام از وضعیت در را برای کاربران فراهم می آورد.
علیزاده با بیان اینکه کلیه تنظیمات و مدیریت شماره کاربران مجاز تنها توسط شماره مدیریت و از طریق پیام کوتاه امکان پذیر می باشد، افزود: این دستگاه قابلیت اتصال به باطری قابل شارژ به منظور عملکرد در زمان قطع برق و همچنین اطلاع رسانی قطع و وصل شدن برق از طریق پیامک را دارا است.
به گفته رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این دستگاه را می توان بر روی انواع در بازکن های اتوماتیک (جک‌دار و یا ریلی) و همچنین انواع در بازکن های برقی (آیفون) نصب کرده و بدون نیاز به ریموت کنترل و یا کلید، در منزل را باز کرد.