دستگاه ضدعرق در پارک علمی و فناوری دانشگاه تهران ساخته شد

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۲ کد : ۹۷۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۷
برای اولین بار درکشور دستگاهی برای درمان تعریق بیش از حد بدن توسط یک شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری دانشگاه تهران ساخته و تجاری سازی شده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، شرکت دانش بنیان ...
برای اولین بار درکشور دستگاهی برای درمان تعریق بیش از حد بدن توسط یک شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری دانشگاه تهران ساخته و تجاری سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، شرکت دانش بنیان " پرتو طب پردیس" پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، موفق به طراحی، ساخت و تجاری سازی دستگاه پزشکی یونتوفورزیس (Iontophoresis) با نام تجاری الکسا پرو (Elexapro ) جهت درمان بیماری تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست و پا،( هایپر هیدروزیس) شده اند.
دکتر طرقی ، مدیر تجاری سازی این پروژه تحقیقاتی در این خصوص گفت: دستگاه «الکسا پرو» برای اولین بار در کشور برای درمان افرادی که از عرق کردن بیش ار حد بدن خود رنج می برند طراحی و تولید انبوه شده است.
طراحی نوین و همچنین به کارگیری فناوری های جدید در دستگاه ضد تعریق «الکسا پرو» باعث عملکرد هوشمند آن شده است و نسبت به نمونه مشابه خارجی که عمدتا تکنولوژی آن در اختیار  کشور آلمان و آمریکا می باشد، اثر بهبود بسیار بالاتر و بصورت دائمی را دارد.
وی با بیان اینکه تحقیقات و کنترل عملکرد و کیفیت، بهبودی 98درصدی را نشان داده است، اظهار داشت: آزمایشهای بالینی مربوطه درمراکز درمانی معتبر و زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور به روی تعداد زیادی بیمار طی مدت 2سال انجام شده و از این رو، پس از گذراندن بیش از 90تست متفاوت، موفق به دریافت گواهی تاییدیه عملکرد عالی از سازمان پژوهش های صنعتی و پروانه تولید و بهره برداری از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گردیده است.
طرقی مزایای عملکرد هوشمند دستگاه ضد تعریق Elexapro را توضیح داد و گفت: حذف عوارض جانبی این نوع درمان، مانند سوزش و پوسته شدن پوست، نسبت به نمونه خارجی آن از مزایای این دستگاه است و با بکارگیری شیوه های نوین در تجاری سازی، قیمت تمام شده آن یک دهم نمونه خارجی می باشد.
وی اظهار داشت: در تجاری سازی این دستاورد پژوهشی از تمام استاندارد های بین المللی و  تکنیک های روز دنیا در طراحی و فرایند تواید و حتی بسته بندی و برند سازی استفاده شده است.
گفتنی است  تیم تحقیقاتی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بعد از 4سال پژوهش توانسته دستگاه ضد تعریق «الکسا» را طراحی،‌ ساخت و تجاری سازی کند.
 
 

( ۴ )