دستگاه " سی ان سی" ساخت دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان وارد فاز اجرایی شد

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۰ کد : ۹۷۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۶۰
حسین چنگائی دبیرانجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان گفت: دستگاه " سی ان سی" ساخت دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان وارد فاز اجرایی شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، چنگائی دراین خ...
حسین چنگائی دبیرانجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان گفت: دستگاه " سی ان سی" ساخت دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان وارد فاز اجرایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، چنگائی دراین خصوص گفت: ایده اصلی طراحی و ساخت دستگاه فرز حکاکی سه محوره همزمان، دربهار سال 93 کلید خورد و در ابتدا گروهی متشکل از شش نفر از دانشجویان مکانیک و برق در قالب انجمن علمی ساخت با مشاوره و راهنمایی دکترمحسن فلاح، استاد مشاور طرح شروع به کار کردند و در پاییز همان سال مرحله عملیاتی آن آغاز شد.
وی افزود: ازجمله ویژگی‌های این طرح می‌توان به داشتن کمترین اصطکاک بدنه با سطح به منظور بالا بردن سرعت حرکتی، طرح بدنه بهینه، حکاکی بر روی چوب و فلزات سبک اشاره کرد. این اولین طرحی است که به صورت صنعتی طراحی و ساخته شده که دارای قابلیت تجاری‌سازی بسیار بالایی است.
این طرح درخرداد 1395 با همکاری گروهی متشکل از اعضای فارغ التحصیل انجمن‌های علمی- دانشجویی دانشگاه شهیدمدنی آماده بهره‌برداری شد و درنهابت به دست ریاست دانشگاه رونمایی و به حوزه صنعت معرفی شد.
چنگائی در ارتباط با عملکرد انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز درسال‌جاری گفت: علی رغم مشکلات مالی بر اساس صورت جلسات کمیته حمایت و نظارت بر فعالیت انجمن‌های علمی دانشگاه و صورت جلسات شورای دبیران انجمن‌های علمی (طرح های زیر چهار میلیون ریال) از آبان سال 1394 تا خرداد 1395 درمجموع 133 عنوان طرح درخواستی انجمن های علمی دانشگاه بررسی و تصویب شده است.
وی افزود : همچنین در بازه زمانی مشابه یعنی از آبان 1393 الی خرداد 1394 و بر اساس صورت جلسات کمیته حمایت و نظارت به علاوه صورت جلسات داخلی معاونت فرهنگی (طرح های زیر سه میلیون ریال) حدود 130 طرح به تصویب رسید بود.
چنگائی گفت: واگذاری اختیار تصویب طرح‌های زیر چهار صد هزار تومان به شورای دبیران دانشگاه از جانب رئیس دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان به عنوان طرحی ابتکاری جای تقدیر و تشکر دارد .
وی افزود: در پایان از حمایت‌های دکترولی زاده رئیس دانشگاه، که علی‌رغم تنگناهای مالی دانشگاه همواره حامی انجمن‌های علمی بوده‌اند، تقدیر و تشکر می‌شود.
وی در پایان گفت :از منظر تعداد فعالیت‌های گزارش شده به جشنواره ملی حرکت نیز همان وضعیت سال قبل در حوزه «انجمن علمی فعال» حاکم بوده و مضاف بر آن امسال طرح هایی با عنوان «انجمن علمی خلاق» نیز اضافه شده است که از 10 حوزه، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در شش حوزه حضور فعال دارد.
گفتنی است درسال جاری انجمن علمی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان جزو اولین انجمن‌هایی بوده که موفق به تدوین آیین نامه داخلی انجمن شد و نیز در کنار آن حضور دبیران انجمن‌ها در اتحادیه های کشوری انجمن‌های علمی بوده، بطوری که باز هم برای اولین بار، دبیر انجمن علمی انجمن علمی زیست شناسی به عنوان دبیر اتحادیه کشوری زیست شناسی انتخاب شد.