دریافت مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی ‌زبانان دانشگاه الزهرا (س)

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۰ کد : ۹۷۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) طی مراسمی که با حضور مسئولان دانشگاه الزهرا(س) و جمعی از مهمانان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد، اعطا شد. به گزارش روابط ع...
مجوز فعالیت مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) طی مراسمی که با حضور مسئولان دانشگاه الزهرا(س) و جمعی از مهمانان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد، اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این مراسم با هدف تبیین قیام عاشورا برای دانشجویان غیرایرانی، درحضور دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان اموردانشجویان، دکترحاج ‌جباری مدیرکل اداره کل اموردانشجویان غیرایرانی و دبیر شورای بورس دانشجویان غیرایرانی، دکترانسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) و دکترکریمی مدیرمرکزآموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه الزهرا (س) برگزارشد.
همچنین پس از اعطای مجوز این مرکز، دکترصدیقی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: دانشگاه الزهرا (س) به عنوان یک دانشگاه موفق تک‌جنسیتی، برنامه‌ای جدی را درعرصه جذب دانشجویان بین‌المللی شروع کرده و در این راستا اقدام به تأسیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان کرده است.
وی با بیان اینکه این مرکز پس از بررسی، مستحق تأسیس رسمی شناخته شده است، ابراز امیدواری کردند که دانشگاه الزهرا(س) حضور روزافزونی در عرصه بین‌المللی داشته باشد.
درادامه دکترکریمی ضمن تشکر از دکترخزعلی به سبب همراهی و حمایت وی دریک سال گذشته، نکاتی را در سه محور اجرایی، پژوهشی و آموزشی درخصوص اقدامات انجام‌شده و اهداف و برنامه‌های آتی مطرح کرد.
 تجهیز مرکز، تدارک کلاس‌های رسمی، طراحی و اجرای سایت سه‌زبانه، جمع‌آوری و بررسی علمی منابع آموزش زبان فارسی در ایران و خارج ازجمله اقداماتی است که وی در حوزه اجرایی به آنها اشاره کرد.
 سپس دکتر کریمی گفت: در زمینه پژوهشی و اجرایی، ارتباط مؤثری با مراکز آموزش زبان فارسی داخلی ازجمله بنیاد سعدی، دانشگاه‌ جامعه‌المصطفی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین و دانشگاه شهیدبهشتی داشته‌اند و همکاری‌های نزدیکی را در زمینه نگارش و داوری مقالات درمجلات آموزش زبان فارسی با این مراکز آغاز کرده‌اند و همچنین، به عضویت شورای عالی تدوین منابع آموزشی بنیاد سعدی درآمده‌اند. مشارکت و همکاری با دانشگاه‌های خارجی مانند دانشگاه تاوریدای اوکراین، دانشگاه آکسفورد انگلستان و دانشگاه سیدنی استرالیا نیز ازجمله برنامه‌های دیگری بود که وی به آن اشاره کرد.
طراحی برنامه آموزشی، تألیف کتاب و محتوای آموزشی و تعیین اعضای هیئت علمی مرکز، از محورهای سخنرانی وی در حوزه آموزشی بود.
دراین مراسم بیش از 500 نفر از دانشجویان غیرایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های ایران حضور داشتند و طی برنامه‌های مختلفی با اهداف قیام عاشورا و نهضت حسینی آشنا شدند.