دریافت اولین تاییدیه علمی اختراع توسط پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

۲۳ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰ کد : ۹۶۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۲
<div dir="None">اختراع ضربه گیر مخروطی شیار دار پر شده از فوم پلی اورتان با تأیید مرجع منطقه ای مالکیت فکری از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گواهی تأییدیه علمی دریافت کرد.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دا</div></div> ...
اختراع ضربه گیر مخروطی شیار دار پر شده از فوم پلی اورتان با تأیید مرجع منطقه ای مالکیت فکری از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گواهی تأییدیه علمی دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، داود معروفی مسئول مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: ضربه گیر مخروط شیار دار پرشده از فوم جهت افزایش میزان جذب انرژی، کاهش ماکزیمم نیروی لهیدگی و پایداری سازه طراحی شده است.
معروفی به کاربردهای این ضربه گیر اشاره کرد و  گفت: این نوع ضربه گیر را می توان در نوک دماغه فضا پیماها و همچنین در پشت سپر خودرو در صنایع خودروسازی استفاده کرد .
وی درادامه گفت: این گواهی اولین تأییدیه علمی اختراع است که پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان مرجع منطقه ای مالکیت فکری پس از طی نمودن فرایند داوری و ارزیابی علمی دریافت کرده است.
مسئول مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: اخذ تأییدیه علمی از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی صرفاً برای طرح هایی که قابلیت اجرایی شدن را برای اولین بار در جهان داشته باشند صادر می گردد .
گفتنی است این تاییدیه علمی دارای بالاترین درجه اعتبار برای اختراعات در ایران می باشد و مراجع منطقه ای به عنوان همکار سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مسئولیت ارزیابی علمی اختراعات، وظیفه فرهنگ سازی، آموزش، اطلاع رسانی و بکارگیری اختراعات در سطح منطقه را بر عهده دارند.