درمراسم گشایش شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، رونمایی از دو فناوری شرکت دانش بنیان بهین آب زنده رود

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ کد : ۹۶۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۲
درمراسم گشایش شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری از دو فناوری قلم ضدعفونی بکو و سامانه گندزدایی رستورانی که توسط شرکت دانش بنیان بهین‌آب زنده رود، مستقر درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته...
درمراسم گشایش شانزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری از دو فناوری قلم ضدعفونی بکو و سامانه گندزدایی رستورانی که توسط شرکت دانش بنیان بهین‌آب زنده رود، مستقر درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شده است توسط وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، قلم ضد‌عفونی بکو، فناوری دانش‌بنیان جدیدی است که با استفاده از دانش الکتروشیمی و متالورژی، توانایی تولید محلول ضدعفونی کننده‌ای را با استفاده از الکترولیز محلول نمک‌ طعام دارد.
این محلول حاوی مقادیری کلر فعال به شکل هیپوکلریت سدیم و اکسیدان هایی از جمله ازن، آب‌اکسیژنه و دی‌اکسید‌کلر است که قدرت گندزدایی بالایی دارد.
همچنین با توجه به محدودیت ها و مشکلات مربوط به فضای کم در تاسیسات، احجام کوچک، جوامع کم جمعیت نسل جدیدسامانه های گندزدایی بکو را طراحی، ساخت و به بازار هدف عرضه شد.
پکیج های گندزدایی بکو قابل تولید برای احجام مختلف و با ویژگی‌های منحصر به فرد، قابل استفاده برای گندزدایی آب شرب، آب مجموعه‌های آبی (استخری- ویلایی) است.
شرکت مهندسین مشاور و تحقیقات بهین آب زنده رود با هدف حفاظت و بهبود سلامت جامعه و محیط زیست به عنوان یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درسال 1381 فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت از بدو تاسیس با بهره‌گیری از کارشناسان، مطالعات، طراحی و ساخت تجهیزات پایش زیست محیطی را در دستور کار خود قرار داده و درحال حاضر دارای چندین ثبت اختراع در این زمینه می‌باشد. علاوه براین، مطالعات، طراحی و ساخت سامانه‌های گندزدایی آب ازجمله سامانه گندزدایی پیشرفته مولتی اکسیدان بکو که از مهم ترین دستاوردهای این شرکت درسال‌های اخیر است و به تولید انبوه نیز رسیده و به راحتی قابل رقابت در بازارهای داخلی و بین المللی می‌باشد.
از دیگر فعالیت‌های این شرکت می‌توان به مواردی چون مطالعات پایه زیست محیطی ازجمله ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح‌های عمرانی و صنعتی، مدیریت پسماند، طراحی و ساخت پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی اشاره کرد.