درخواست روزانه 250 پیشینه پژوهش از ایرانداک

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰ کد : ۹۶۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۶
مدت زمان پاسخ به درخواست‌های پیشینه پژوهش از حداکثر 10 روز کاری به 48 ساعت (دو روز کاری) تقلیل یافت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم در روزهای اولیه آغاز به کار سامانه پیشینه پژوهش، درخواست‌ها در ده رو...
مدت زمان پاسخ به درخواست‌های پیشینه پژوهش از حداکثر 10 روز کاری به 48 ساعت (دو روز کاری) تقلیل یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم در روزهای اولیه آغاز به کار سامانه پیشینه پژوهش، درخواست‌ها در ده روز کاری پاسخ داده می‌شد که با همت همکاران واحد اشاعه اطلاعات و همیاری واحد نمایه سازی، پاسخ درخواستها حداکثر به 48 ساعت (دو روز کاری) تقلیل یافته است.
گفتنی است، تعداد درخواست‌ها در روزهای اول راه‌اندازی سامانه پیشینه پژوهش، کمتر از صد مورد بود که در حال حاضر با گذشت سه ماه از راه‌اندازی سامانه، به حدود 250  درخواست‌ در روز رسیده است.
سامانه‌ پیشینه‌ پژوهش به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران کمک می‌کند تا از پیشینه‌ پژوهش خود، به‌ویژه در پایان‌نامه‌ها و رساله‌های انجام شده در کشور آگاهی یابند و از دوباره‌کاری پرهیز کنند و با منابع موجود درباره‌ پژوهش خود نیز آشنا شوند.
برای کاربست این سامانه، دانشجویان و محققین پس از ثبت نام و تأیید آن، وارد سامانه شده  و پس از ارائه‌ی اطلاعات و موضوع پژوهش خود، پاسخ خود را در 48 ساعت دریافت می‌کنند.