درخشش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه سمنان در مسابقات ورزشی و فرهنگی منطقه سه کشور

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ کد : ۹۶۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۰
دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه سمنان توانستند در مسابقات ورزشی و فرهنگی منطقه سه کشور موفقیت های خوبی را کسب کنند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ در چهارمین المپیاد فرهنگی ،ورزشی دانشجویان شاهد وا...
دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه سمنان توانستند در مسابقات ورزشی و فرهنگی منطقه سه کشور موفقیت های خوبی را کسب کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ در چهارمین المپیاد فرهنگی ،ورزشی دانشجویان شاهد وایثارگر منطقه 3 کشور که به میز بانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، تیم ورزشی دانشجویان دختر شاهد و ایثارگر دانشگاه توانستند در رشته شطرنج مقام اول را به دست آورند و به مرحله کشوری راه یابند .
تیم پسران دانشجوی شاهد و ایثارگر هم توانستند در مسابقات تنیس روی میز انفرادی مقام دوم و در مسابقات گروهی مقام سوم منطقه را کسب ،و به مرحله کشوری صعود کنند.
همچنین دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه سمنان به واسطه بازی های جوانمردانه کاپ اخلاق این دوره از مسابقات را هم از آن خود کردند .
در مسابقات فرهنگی قرانی دانشجویان هم که در دانشگاه برگزار شد، 2نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر به مسابقات کشوری راه یافتند.
برگزاری جشنواره بورس ایده ها در حوزه انرژی در دانشگاه سمنان
 
چهارمین جشنواره بورس ایده ها در حوزه انرژی به همت مرکز کارآفرینی و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیر مرکز کارآفرینی و و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت : بیش از 60 ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که با رای هیئت داوران هشت ایده به عنوان ایده های برتر شناخته شدند.
دکتر احسان برهانی افزود: «جشنواره بورس ایده ها در حوزه انرژی» با هدف تحقق کسب ایده ها در زمینه انرژی، ارتقا سطح علمی دانشجویان و علاقه مندان در حوزه انرژی و گسترش فناوری، خلاقیت و ایده پروری، برای چهارمین سال متوالی برگزار شد.
وی ضمن تشکر از حامیان جشنواره، افزود: این جشنواره در 8 محور «تکنولوژی های نوین انرژی»، «تکنولوژی های انرژی هسته ای»، «اقتصاد، انرژی و محیط زیست»، «صرفه جویی و بهینه سازی انرژی»، «انرژی های تجدید پذیر»، «صنایع نفت، گاز و پتروشیمی»، «صنعت آب و برق» و «انرژی و بحران آب» برگزار شد.
دکتر برهانی اظهار داشت : شرکت کنندگان این جشنواره از دانشگاه های سراسر کشور، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، سازمان های دولتی و غیردولتی کشور و شرکت کنندگان آزاد بودند.
همچنین در این برنامه صاحبان ایده حاضر در این جشنواره درباره طرح ارائه شده خود توضیح دادند .
در پایان این جشنواره، به نفرات برگزیده در هر محور جوایز نفیسی به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا شد.