درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان درمسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۰ کد : ۹۶۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۴
یازدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی دانشجویان کشور با درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان خاتمه یافت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عملیات حرارتی عبارت است از اعمال سیکل های حرارتی گرم و سرد که م...
یازدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی دانشجویان کشور با درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان خاتمه یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عملیات حرارتی عبارت است از اعمال سیکل های حرارتی گرم و سرد که منجر به بهبود خواص مکانیکی قطعه مورد نظرشده و ضمن افزایش سختی، استحکام، مقاومت به سایش، مقاومت به ضربه و دیگر خواص این قطعه، صرفه اقتصادی مطلوبی را برای بخش های تولیدی به همراه خواهد داشت.
در این دوره از مسابقات که با حضور 136 دانشجو در قالب 40 تیم دانشجویی از دانشگاه های سراسرکشور و در دو بخش آهنی و غیرآهنی برگزار شد تیم "اچ تی تی آی یو تی" دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان دوم بخش آهنی را به خود اختصاص داد.
در این بخش یک نمونه به شکل دیسک از جنس فولاد (AISI A2) که یک فولاد ابزار بوده و برای ساخت قالب برش ورق استفاده می‌شود به شرکت‌کنندگان ارائه و دستیابی به دو خاصیت مکانیکی سختی و مقاومت به ضربه بالاتر دنبال شد.
گفتنی است یازدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی کشور با هدف آشنایی بیش از پیش دانشجویان با پروژه های علمی و عملی و پیاده سازی آموخته های علمی و نیز تئوری های دانشگاهی بر روی قطعات و نمونه های صنعتی، 4 و 5 شهریور ماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.