درخشش دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی درجشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

۲۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۰ کد : ۹۶۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۱
دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی دربیست ونهمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با کسب 20رتبه برتر ملی درخشیدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جشنواره ملی قرآن و عترت دانش...
دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی دربیست ونهمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با کسب 20رتبه برتر ملی درخشیدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با هدف اعتلای دانش، ایمان، اخلاق و بصیرت دینی دانشگاهیان و توسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاه و زمینه‌سازی انس و الفت دانشگاهیان با قرآن کریم و سیره معصومین(ع) و تدبر و عمل به آموزه‌های الهی برگزارمی‌شود.
 دراین دوره از جشنواره درسطح دانشگاه حدود  10000 نفر از دانشجویان ثبت‌نام کرده بودند که نسبت به سال گذشته حدود 100درصد افزایش داشت.
جشنواره قرآن وعترت دانشجویی درشش بخش شفاهی، کتبی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری و در 32 رشته برگزارشد که رشته‌های بخش شفاهی شامل قرائت به روش تحقیق، قرائت به روش ترتیل، حفظ دو جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ده جزء، حفظ بیست جزء، حفظ کل، دعاخوانی و مداحی، آیین‌سخنوری و اذان و صحت قرائت نماز می شدند .
همچنین بخش کتبی هم شامل رشته های ترجمه و مفردات قرآنی، سیره معصومین(ع)، آشنایی با مفاهیم قرآنی، قرآن‌شناسی، آشنایی با احادیث و ادعیه و احکام و بخش پژوهشی شامل مقاله قرآن وعترت، بخش فناوری رشته‌های تولید نرم افزار و وبلاگ‌نویسی و دربخش ادبی رشته‌های شعر، داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی و نهایتاً بخش هنری شامل رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، ‌نماهنگ، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق، پویانمایی و طراحی پوستر بوده‌است.
سپس مرحله مقدماتی و دانشگاهی جشنواره درسه سطح دانشجویان، مدرسان و کارکنان از خرداد تا شهریور ماه 1393 برگزارشد که میزبان مرحله دانشگاهی واحد استان کرمانشاه بود.
گفتنی است این جشنواره درسطح مدرسان و کارکنان محدود به مرحله دانشگاهی بود و فقط دربخش دانشجویی 148 نفر درشش بخش، به مرحله ملی جشنواره قرآن و عترت معرفی شدند، که 9 نفر در بخش شفاهی، 8 نفر در بخش هنری، 2 نفر در بخش ادبی و 1 نفر در بخش فن‌آوری حایز رتبه ملی شدند.