در هجدهمین دوره ASPA AWARDشرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان جایزه برتر را کسب کرد

۲۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۰ کد : ۹۶۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۰
شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان با ارایه فناوری دستگاه شتابدهندۀ خطی جایزه Excellence prize of ASPA سال 2014 را به خود اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت بهیا...
شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان با ارایه فناوری  دستگاه شتابدهندۀ خطی جایزه Excellence prize of  ASPA  سال  2014 را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت بهیار صنعت سپاهان به عنوان نماینده شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اصفهان موفق به کسب جایزه برتر از انجمن پارک های علمی و فناوری آسیا شد. 
شتابدهنده خطی شامل یک طیف فوتون با انرژی بالای 6MV   است که با دارا بودن تجهیزات پیشرفته مانند MLC قادر به انجام درمانهای پیشرفته تومورهای سرطانی میباشد . این شتابدهنده‌های الکترون در زمینه های دیگر پزشکی و نیز گمرک، استریلیزاسیون، تحقیقات کاربرد دارند.
مراسم اعطای جایزه "ASPA" هرساله از سوی انجمن بین المللی پارک های علمی آسیا میان شرکت ها و موسسات مستقر در پارک های علم و فناوری عضو این انجمن با هدف تشویق شرکت های دانش بنیان و فن‌آفرین جهت دستیابی به روحیه تجاری سازی دستاوردهای فناورانه، ایجاد فرصتهای مناسب در راستای یافتن شریک تجاری و معرفی مدل های شرکت های موفق برگزار میشود.
شرکت بهیار صنعت سپاهان از سال1378 با بهره گیری از کادری متخصص فعالیت خود را در زمینه تجهیزات پزشکی و بالاخص تخت‌های بیمارستانی آغاز کرده و هم اکنون موفق به ارایه تجهیزات و تختهای بیمارستانی به همه بیمارستان‌های کشور و خارج از کشور می‌باشد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در طول هجده دوره برگزاری این جشنواره، توانسته در هشت دوره مختلف آن موفق به کسب عناوین برتر شود.
گفتنی است هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن پارک‌های علمی آسیا ASPA 2014 به میزبانی پارک علم و فناوری فارس از 23 الی 26 مهر ماه 1393 در شیراز برگزار شد.