در مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی عنوان شد: ارتقای کیفیت فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیازمند محیطی آرام است

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۸ کد : ۹۵۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۲
مراسم افتتاحیه خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی همزمان با آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس با حضور معاونت محترم اداری و مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاند...
مراسم افتتاحیه خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی همزمان با آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس با حضور معاونت محترم اداری و مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز، فرماندار فردیس، رئیس شعب بانک رفاه البرز و جمعی از خیرین حامی پژوهشگاه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر هادوی رئیس پژوهشگاه  ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: ارتقای کیفیت فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در کشور نیازمند داشتن محیط آرام برای انجام بهتر این فعالیت‌ها است .
وی افزود: مراکز پژوهشی برای ایفای وظیفه پژوهشی که بر عهده آنها گذاشته شده، نیازمند داشتن محیط آرام برای همه پژوهشگران خود هستند و همواره بخشی از پژوهشگران را دانشجویان تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: این امر در مورد پژوهشگاه مواد و انرژی نیز صادق است و در راستای افزایش امکانات رفاهی دانشجویان این پژوهشگاه، خوابگاه دانشجویی با همکاری دستگاه‌های ذیربط و خیران احداث شد.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار کرد: احداث این خوابگاه باعث شده که دغدغه دانشجویان این پژوهشگاه در مورد اسکان از بین برود و در نتیجه این امر، آنها با آرامش بیشتری به فعالیت خواهند پرداخت.
دکتر هادوی گفت: وجود خوابگاه در مراکز پژوهشی، تضمین‌کننده آرامش در محیط پژوهش است و یک ضرورت محسوب می‌شود که پژوهشگاه مواد و انرژی به این ضرورت توجه ویژه‌ای داشته است.
وی افزود: به این نتیجه رسیدیم که برای احداث خوابگاه دانشجویی پژوهشگاه مواد و انرژی باید از حمایت‌های خیرین بهره‌مند شویم که این امر دنبال شد و خیرین نقش مهمی در احداث این خوابگاه ایفا کرده‌اند.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی در ادامه سخنان خود از افزایش جلب حمایت‌های خیّرین برای تامین سایر نیازهای این پژوهشگاه به عنوان یک ضرورت نام برد و گفت: افزایش جلب حمایت آنها با توجه به نیازهای پژوهشگاه با جدیت دنبال می‌شود.
وی ضمن قدردانی از اساتید و کارکنان پژوهشگاه مواد و انرژی بخاطر حمایت‌هایی که در راستای احداث خوابگاه دانشجویی این پژوهشگاه داشته‌اند، اظهار کرد: وجود چنین خوابگاه‌هایی در نهایت به پیشرفت علمی کشور کمک می‌کند.
دکتر هادوی همچنین از همکاری‌های دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری مشکین‌دشت، بانک رفاه، استانداری البرز و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای احداث خوابگاه یادشده تقدیر کرد و افزود: همه کسانی که در این پژوهشگاه فعالیت می‌کنند، عضو یک خانواده هستند و باید در راستای افزایش رفاه و آرامش برای ارتقای فعالیت‌های پژوهشیِ آنها گام برداریم.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: لازم است همه شرایط مورد نیاز برای پیشرو بودن این پژوهشگاه در خصوص همه محورهایی که برای فعالیت آن تعیین شده، به بهترین نحو فراهم شود و در تبدیل دانش به ثروت نیز همواره بسیار موفق عمل کنیم.
وی همچنین بر ضرورت مرجع بودن این پژوهشگاه در حوزه مواد و انرژی در سطح کشور تاکید کرد و ادامه داد: در این راستا لازم است همواره از همکاری بهترین پژوهشگران بهره‌مند باشیم و امکانات رفاهی مورد نیاز آنها را نیز فراهم کنیم.
دکتر هادوی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی تولید علم به فناوری و ثروت را با جدیت دنبال می‌کند و شرکت‌های دانش‌بنیان مربوطه نقش بسیار مهمی در خصوص این امر ایفا می‌کنند