در سال های آینده رقابت و مزیت جدی کشور ها در حوزه فناوری های نرم خواهد بود

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ کد : ۹۵۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۷
سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه طی سال های اخی ...
سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه طی سال های اخیر پیشرفت پارک علم و فناوری یزد در میان دیگر پارک های  کشور نمود داشته است، گفت: یکی از این پیشرفت ها تاسیس مراکز توسعه فناوری از جمله مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال در یزد بوده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سجادی فناوری های نرم و فرهنگی را به عنوان یکی از اولویت های اول سند جامع ملی کشور برشمرد و  گفت:  با توجه به نگاه چندین ساله کشور به فناوری های سخت، متاسفانه فناوری های نرم همچنان مهجور و نامانوس مانده است.
وی با بیان اینکه فناوری های نرم ، فناوری است که با تغییر در نگاه، رفتار و یا روح انسان استخراج و حوزه های علوم انسانی و هنر را در بر می گیرد، گفت: در سال های آینده رقابت و مزیت جدی کشور ها در حوزه ی فناوری های نرم خواهد بود.
سجادی افزود: اصولا فناوری های سخت پیچیده به کشور های در حال توسعه واگذار شده است و کشورهای توسعه یافته‌تر مراکز گفتمان فناوری های نرم از جمله فناوری های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خواهند بود.
رئیس ستاد توسعه فناوری‌های نرم با اشاره به این موضوع که 55 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور از رشته های علوم انسانی و هنر هستند اظهار داشت: باید توجه ویژه ای به فناوری نرم مبذول داشت.
وی پویانمایی را یکی از حوزه های درآمدزا عنوان کرد و گفت: توجه بیشتر به این حوزه می‌تواند جایگزین خوبی برای خام فروشی و فروش نفت باشد.
سجادی نیری افزود: پارک علم و فناوری یزد امکان استقرار و توسعه شرکت‌ها، بازاریابی برای فروش محصولات، اخذ سفارش و همراهی ارگان های مختلف را دارد و می تواند کمک جدی به توسعه حوزه پونمایی و انیمیشن کرده و الگویی برای دیگر استان‌ها شود.
گفتنی است،مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال با حضور محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری یزد،  صداقت کشفی قائم مقام صدا و سیمای استان یزد، معاونان اداره کل میراث فرهنگی استان و  جمعی از اصحاب رسانه در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.