در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام مطرح شد: با نگاه آمایشی مزیت های هر منطقه دیده می شود

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۵ کد : ۹۵۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۹۶
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه سفر استانی هیئت دولت به استان ایلام با اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام دیدار و گفتگو کرد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر رضا فر...
در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام مطرح شد: با نگاه آمایشی مزیت های هر منطقه دیده می شود
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه سفر استانی هیئت دولت به استان ایلام با اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر رضا فرجی دانا اظهار داشت: هدف ما، داشتن نگاه آمایشی به توسعه آموزش عالی است که حتماً ما باید به آن نائل شویم و فارغ التحصیلی را به جامعه تحویل دهیم که جامعه به آن نیاز دارد و این یعنی به معنای تقاضا محور شدن آموزش عالی است.
وی افزود: باور من این است که ما مجبور هستیم به تقاضای اجتماعی برای آموزش عالی پاسخ دهیم . بدون اینکه تقاضا آماده باشد، ما سمت عرضه هستیم، اگر سیاست های آموزش عالی در دنیا را مطالعه کنیم، جز کشور چین که نیروهایی را تربیت می کنند که از ابتدا شغلش هم معلوم و تعریف شده است، در بقیه کشورها آموزش عالی سبد اشتغال را غنی می سازد و بازار تقاضا از این اشتغال برمی دارد و هر چه غنی تر باشد بهتر است .
وزیر علوم تحقیقات و فناوری تصریح کرد: با نگاه آمایشی، مزیت های هر منطقه دیده می شود، مثلا ما در استانی هستیم که می تواند قطب باستان شناسی کشور باشد و مزیت گاز و نفت را دارد.
وی در ادامه سخنان خود در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام بیان داشت: برنامه ریزی کلان آموزش عالی برای استقرار گفتمان علم وفناوری ما را ملزم می کند به این موارد توجه داشته باشیم.
وزیر علوم در ادامه ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان ایلام و بخصوص دانشگاه ایلام از اعضای هیئت علمی درخواست کرد تا نظرات خود را در خصوص توسعه و پیشرفت آموزش عالی در استان بیان کنند و آنان نیز به بیات کمی و کاستی ها و نقاط پیشرفت و استراتژیک در این زمینه پرداختند.
وی در خاتمه  ضمن جمع بندی این دیدار گفت: امید است گام هایی در راستای پیشبرد اهداف آموزش عالی و توسعه استان برداشته شود .
همچنین در این دیدار که با استقبال گسترده اعضای هیئت علمی دانشگاه ایلام همراه بود، دکتر صحرایی سرپرست دانشگاه ایلام در سخنانی گفت: امیدواریم که بتوانیم در جهت پیشبرد اهداف آموزش عالی و توسعه این استان قدم های مثبتی برداریم که امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می توان بیشتر به این آرمان اندیشید .