در دیدار سفیر نیوزیلند در تهران با قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل زمینه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۹ کد : ۹۵۵۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۶۱
در دیدار ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران با دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، زمینه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری ...
در دیدار سفیر نیوزیلند در تهران با قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل زمینه‌های گسترش همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت
در دیدار ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران با دکتر حسین سالار آملی  قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، زمینه‌های گسترش  همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر سالار آملی با اشاره به کیفیت دانشگاه‌های ایران، دانشجویان ایرانی و جایگاه خوب آنان در رده بندی‌های جهانی بر تقویت زیرساخت‌های علم و فناوری میان دو کشور به منظور تقویت و توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.
وی با اشاره به جمعیت بیش از 4 میلیون دانشجوی ایرانی اظهار داشت: به علت توانمندی و توانایی‌های دانشجویان ایرانی، بسیاری از کشورها به دنبال جذب دانشجویان ایرانی هستند.
رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم با اشاره به کیفیت دانشگاه‌های جمهوری اسلامی، بر تدوین برنامه اجرایی همکاری‌های علمی میان دو کشور تأکید کرد.
وی در پاسخ به درخواست سفیر نیوزیلند مبنی بر ارزیابی دانشگاه‌های نیوزیلند، ضمن استقبال از این پیشنهاد، انجام آن را منوط به کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه‌های درخواست کننده و اعزام هیئتی به همین منظور به نیوزیلند اعلام کرد.
دکتر سالارآملی درخصوص توسعه همکاری‌ها، بر توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های گردشگری، تغییرات آب و هوایی، تجاری سازی پژوهش‌ها و استفاده از استادان دو کشور به عنوان استاد راهنما یا ناظر طرح‌ها تأکید کرد.
وی با اشاره به نقش و جایگاه استادان و دانشجویان دو کشور در توسعه و پیشبرد همکاری‌های علمی فیمابین، آمادگی دانشگاه الزهرا(س) را برای توسعه همکاری با دانشگاه‌های نیوزیلند در حوزه‌ هنرهای ایرانی، ایران شناسی و معماری ایرانی اعلام کرد.
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل همچنین آمادگی وزارت علوم بر اعزام استادان زبان فارسی، شرق شناسی، اسلام‌شناسی به دانشگاه‌های نیوزیلند، اعطای بورس به اتباع نیوزیلندی در این رشته‌ها و تبادل اعضای هیئت علمی را از دیگر محورها به منظور توسعه همکاری‌ها برشمرد.
در ادامه ایمن اوشانسی، سفیر نیوزیلند در تهران با تأکید بر توسعه روابط میان دو کشور، با اشاره به کیفیت بالای دانشگاه‌های ایرانی و توانمندی‌های خوب دانشجویان ایرانی، حضور چشمگیر دانشجویان و حتی استادان ایرانی در دانشگاه‌های نیوزلند را مصداق این امر دانست.
گفتنی است در این دیدار، مدیر منطقه‌ای وزارت آموزش نیوزیلند، نمایندگان دانشگاه‌های اوکلند، ویکاتو، صنعتی اوکلند، اتاگو و ولینگتون، مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های الزهرا(س)، علم و صنعت ایران و خواجه نصیرالدین طوسی نیز حضور داشتند.