دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب: نگه‌داری فرصت عدل در جامعه یکی از مهم‌ترین نتایج قیام حسینی است

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۴ کد : ۹۵۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۲
آیت ا... محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نگه‌داری فرصت عدل در جامعه یکی از مهم‌ترین نتایج قیام حسینی است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت ا... اراکی در تجمع بزرگ عاشورائیان در...
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب: نگه‌داری فرصت عدل در جامعه یکی از مهم‌ترین نتایج قیام حسینی است
آیت ا... محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نگه‌داری فرصت عدل در جامعه یکی از مهم‌ترین نتایج قیام حسینی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت ا... اراکی در تجمع بزرگ عاشورائیان در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) دانشگاه تفرش گفت: اگر سید الشهدا قیام نمی‌کرد و حکومت بنی امیه به نام دین به ستمگری خود ادامه می‌داد ما در جامعه شاهد وارونه شدن و ریشه کن شدن ارزش‌ها بودیم.
وی با بیان این که باقی ماندن ارزش‌ها در جامعه و مقدس بودن ایثار نتیجه خون سید الشهدا و قیام حسینی است اضافه کرد: شهادت امام حسین (ع) یک انرژی اجتماعی پایان ناپذیر و انقلابی برای عدل است و تا زمانی که این انرژی، جامعه بشر را به عدل نرساند فرو نمی‌نشیند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: وجود رهبر مقدمه ای برای فرصت عدل است و یکی از فلسفه های وجود امام زمان در زمان غیبت است.
وی افزود: وجود رهبران عادل در جامعه یک نعمت است که نصیب جامعه می شود که حمایت و فرمانبری از این رهبر وظیفه جامعه بشری است که اگر آن را انجام ندهند این نعمت از آنان گرفته و بدترین رهبران برآنها حکومت خواهند کرد.
گفتنی است در این تجمع که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش و با حضور امام جمعه شهرستان و مسئولان محلی برگزار شد شرکت‌کنندگان به عزاداری  و مدیحه سرایی در سوگ سالار شهیدان امام حسین (ع) پرداختند.