دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با رئیس جمعیت هلال احمر دیدار کرد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۶ کد : ۹۵۰۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۹۴
دکتر نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و دکتر ضیایی استرآبادی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار که با ح ...
دکتر نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و  دکتر ضیایی استرآبادی، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار که با حضور معاونین و مدیران جمعیت هلال احمر و کمیسیون ملی یونسکو در محل جمعیت هلال احمر برگزار شد، دکتر نصیری قیداری گفت: کمیسیون ملی یونسکو می تواند در حوزه‌های آموزش، علوم، علوم اجتماعی، فرهنگ و ارتباطات همکاری های مشترکی با هلال احمر انجام دهد.
 وی با اشاره به برنامه مشارکت ۲۰۱۷ـ۲۰۱۶ یونسکو گفت : کمیسیون ملی یونسکو در ایران علاقمند است در برنامه مشارکت های یونسکو و هم در پروژه های طراحی شده دیگر با جمعیت هلال احمر ایران همکاری موثری داشته باشد.
دکتر نصیری قیداری افزود: کمیته‌های ملی کمیسیون متشکل از افراد حقوقی و حقیقی شاخص و متخصصی‌ هستند که نقش اصلی آنها تولید فکر، انتقال متقابل تجارب ایران و جهان است.
وی با اشاره به  کمیته ملی آموزش کمیسیون یونسکو گفت:  در حال حاضر ۳۱ کارگروه مشغول تدوین سند ملی چهارمین هدف توسعه پایدار هستند.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران افزود: علاوه بر اینکه می‌توان از تجارب و تخصص کارشناسان هلال احمر بهره برد، میتوان کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان و متخصصین یونسکو  برای آموزش کارشناسان هلال احمر نیز برگزار کرد.
 دکتر نصیری قیداری در پایان پیشنهاد کرد که با توجه به اهمیت موضوع سیاستگذاری‌های تشویق و ترغیب یونسکو، جایزه مشترکی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو و جمعیت هلال احمر با موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی با تاکید بر مشارکت جوانان در سطح منطقه تعریف و اهدا شود.

 در ادامه این نشست، دکتر ضیایی استرآبادی گفت: ارتباط میان جمعیت هلال احمر و کمیسیون ملی یونسکو در حوزه‌های مختلف می تواند به هم‌افزایی ماموریت‌های دو نهاد کمک کرده و در نهایت برای کشورمان موثر و مفید باشد.
وی   با اشاره به اینکه موضوع جوانان و مقولات اجتماعی از مصادیق مورد علاقه جمعیت هلال احمر است گفت:  با توجه به وجود  گروه‌های تخصصی وکمیته های ملی  در کمیسیون ملی یونسکو می توانیم همکاری‌های مشترکی انجام دهیم و بصورت عملیاتی کار را پیش ببریم.
دکتر ضیایی استرآبادی در خاتمه گفت: در تمامی حوزه‌ها قابلیت همکاری مستمر و نزدیک بین این دو نهاد وجود دارد که می‌توان با تشکیل کمیته مشترک و با بحث کارشناسی، همکاری ها را تقویت کرد.