دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: مدیریت، برنامه ریزی و استفاده از خرد جمعی نخبگان کلید توسعه کشور است

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۲ کد : ۹۴۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۸
دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری، مدیریت، برنامه ریزی و استفاده از خرد جمعی نخبگان را کلید توسعه کشور عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: مدیریت، برنامه ریزی و استفاده از خرد جمعی نخبگان کلید توسعه کشور است
دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری، مدیریت، برنامه ریزی و استفاده از خرد جمعی نخبگان را کلید توسعه کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در اختتامیه همایش ملی تدبیر در توسعه چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد، دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توسعه، عمران و آبادانی کشور را مرهون حرکت جمعی و بهره‌گیری از تخصص تمام صاحب‌نظران احزاب مختلف حاصل دانست و افزود: رسیدن به توسعه نیازمند ارتباط مردم با دولت و ارتباط موثر و مثبت دولت با نخبگان و کارآفرینان است.
وی افزود: مسئولان استان‌ها می‌توانند با تشکیل شورای هشت ضلعی توسعه متشکل از استانداران، ائمه جمعه، کارآفرینان، نمایندگان دانشگاه‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیریت شهری، قوه قضاییه و بسیج، موانع و مشکلات توسعه استان را شناسایی و در اسرع وقت آنها را مرتفع کنند و در این زمینه راهکار ارائه دهند.
محسن رضایی با تأکید بر ضرورت مردمی کردن سرمایه گذاری‌ها و اقتصاد کشور گفت: با وجود اینکه جذب سرمایه گذاری از خارج در ذات خود اقدامی درست است اما باید سود این سرمایه گذاری‌ها نصیب مردم شود در غیر این‌صورت فعالیت‌های اقتصادی خارجی با خروج ارز از کشور منجر به غارت منابع طبیعی و انسانی می‌شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوگیری از فرار سرمایه‌های انسانی بخصوص در مناطق روستایی و عشایری، دانش بنیان کردن اقتصاد و ایجاد اشتغال با حفظ زیستگاه‌های ژنتیکی را از راهکارهای دیگر برای توسعه پایدار در کشور برشمرد.