دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی اعلام کرد : نظام سازی قرآنی بر عهده دانشگاهها و حوزه های علمیه است

۲۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۶ کد : ۹۴۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۶۱
قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ سازی و نظام سازی دو محور مهم برای توسعه پژوهش و آموزش عالی  قرآنی در کشور است  که نظام سازی قرآنی ماموریت تخصصی &...
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی اعلام کرد : نظام سازی قرآنی بر عهده دانشگاهها و حوزه های علمیه است
قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ سازی و نظام سازی دو محور مهم برای توسعه پژوهش و آموزش عالی  قرآنی در کشور است  که نظام سازی قرآنی ماموریت تخصصی  دانشگاهها و حوزه های علمیه است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام حمید محمدی در همایش توسعه پژوهش  و آموزش عالی قرآنی گفت:  در زمینه فرهنگ سازی توسعه  پژوهش  و آموزش قرآنی باید این نکته درک شود که قرآن کتاب علم و هدایت است و درمان بیماریهای جسمی وروحی انسان در آن است و این ما هستیم که باید با خردمندی ، آزاد اندیشی و دوری از تعصبات ،بدنبال کشف حقایق قرآن کریم باشیم.
وی تاکید کرد: قرآنی شدن آرمانهای دانشجویان در جامعه ما نکته مهمی در بحث فرهنگ سازی توسعه آموزش و پژوهش قرآنی  است  که اساتید نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند که در این زمینه باید میزان آگاهی های قرآنی همه دانشگاهیان تقویت شود.
حجت الاسلام محمدی اظهار داشت:  دستگاههای اجرایی  مختلفی  می توانند در فرهنگ سازی قرآنی نقش داشته باشند ولی نظام سازی قرآنی به دلیل پیچیدگی و دشواری که دارد  صرفا بر عهده دانشگاهها و حوزه های علمیه است .
وی گفت : با توجه به امکانات مالی و اعتباری که در اختیار مرکز هماهنگی توسعه فعالیت های قرآنی وزارت علوم قرار گرفته است انتظار می رود شاهد تلاش های مهمی برای گفتمان سازی قرآنی در محافل دانشگاهی باشیم.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:  ایجاد رشته های میان رشته ای قرآنی و تاسیس رشته های قرآنی متناسب با نیازهای جامعه از جمله روش های توسعه پژوهش و آموزش عالی  قرآنی در کشور است .