دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان به استقبال 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی رفتند

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۳ کد : ۹۴۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۶
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان با برگزاری تجمعی بزرگ به استقبال این روز رفتند و دوشادوش عموم مردم اصفهان، غریو استکبارستیزی ودفاع از مظلومان عالم را فریاد زدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درآست...
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان با برگزاری تجمعی بزرگ به استقبال این روز رفتند و دوشادوش عموم مردم اصفهان، غریو استکبارستیزی ودفاع از مظلومان عالم را فریاد زدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درآستانه این روز تاریخی، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان پس از اقامه نمازجماعت ظهر وعصر در محل یادمان 144 شهید گلگون کفن این دانشگاه، با حرکت به سمت قبور مطهر شهدای گمنام، به استقبال 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی رفتند.
حجت الاسلام والمسلمین امینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان دراین مراسم با اشاره به اهمیت دشمن شناسی و مبارزه با دشمن به عنوان بخشی از آموزه های امام خمینی(ره) گفت: لازم است دراین برهه از زمان، آن گونه که جوانان ما در تسخیر لانه جاسوسی نشان دادند و حضرت امام (ره) نیز آن را تأیید نمودند، نفوذ دشمن را ببینیم و نسبت به آن حساس باشیم.
وی افزود: امام خمینی(ره) از ابتدای قیام و انقلاب اسلامی آمریکا ستیز بودند و همه مشکلات را از آمریکا می دانستتند و آرزو داشتند روزی شعار"مرگ بر آمریکا" درکعبه و بیت الله الحرام و حتی کلیساها نیز طنین انداز شود.
حجت الاسلام والمسلمین امینی با بیان این که 13 آبان درماه محرم معنای دیگری دارد، این رویداد را برگرفته از نهضت حضرت اباعبدالله(علیه السلام) و قیام عاشورا دانست و گفت: بر ما لازم است دشمن را هیچ گاه از ذهن بیرون نکنیم و این راه را با ایمان و علی اکبر گونه ادامه خواهیم داد.
بهرام بیرانوند نماینده مجلس شورای اسلامی و دبیرسابق انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز دراین آئین باشکوه، با اشاره به سوابق درخشان، نخبگی و تأثیرگذاری این دانشگاه در رویدادهای مختلف سیاسی کشور، بر استمرار حرکت های انقلابی و مبارزه با استکبار تأکید کرد.
وی با بیان این که هم اینک جمهوری اسلامی ایران از توانمندی های متعددی درحوزه های مختلف برخورداراست افزود: امروز تأثیرگذاری و عمق نفوذ ایران در میان کشورهای منطقه بعنوان راهبردی اصولی، ظرفیت های مهمی را در دفاع از کشور پدید آورده است.
بیرانوند اظهار امیدواری کرد که با تبعیت از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب، ضمن حرکت درمسیر رشد و تعالی کشور، از نفوذ آمریکا که هم اینک پلیدتر از شیطان است جلوگیری شود.
همچنین قرائت سرود دسته جمعی و سردادن شعارهای ضد استکباری "مرگ برامریکا" و"مرگ بر اسرائیل"، قرائت بخشی از بیانیه این روز، غبارروبی قبور مطهر شهدای گمنام این دانشگاه و اجرای رزم نوازان از دیگر برنامه های این آئین بود.