دانشگاه‌ صنعتی کرمانشاه در قالب رتبه‌بندی مراکز کارآفرینی کشور به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور انتخاب شد

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۹:۳۹ کد : ۹۴۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۵
<div dir="None">دانشگاه‌ صنعتی کرمانشاه در قالب رتبه‌بندی مراکز کارآفرینی کشور به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور انتخاب شد.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالحمید پاپ زن مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانشگا</div> ...
دانشگاه‌ صنعتی کرمانشاه در قالب رتبه‌بندی مراکز کارآفرینی کشور به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالحمید پاپ زن مدیر عامل شرکت دانش بنیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه  با اعلام این خبر گفت: اگرچه دانشگاه صنعتی کرمانشاه یک دانشگاه جوان است، اما همواره در بخش های مختلف پشرو است و قرارگیری این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر کشور نشان از تفکر و اعتقاد مسئولین آن به مقوله کارآفرینی و پژوهش های کاربردی است.
وی در ادامه تصریح کرد: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به عنوان متولی بحث های کارآفرینی در ایران هرساله اقدام به رتبه بندی مراکز کارآفرینی کشور می کند که در آخرین رتبه بندی اعلام شده از سوی این سازمان، دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان دانشگاه برتر کشور در امر کارآفرینی انتخاب شده است.
دکتر پاپ زن افزود: در این رتبه بندی که در میان دفاتر کارآفرینی دانشگاه‌ها و مؤسسات و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی وزارت علوم صورت گرفته، 9 مرکز به عنوان مراکز برتر کارآفرینی وزارت علوم تحقیقات و فناوری انتخاب شده اند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: براین اساس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، صنعتی شریف، تبریز، کاشان، مازندران، علوم اقتصادی، شیراز، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دانشگاه شاهد از مراکز برتر کارآفرینی وزارت علوم به شمار می‌روند.
 این مقام مسئول یادآور شد: این رتبه بندی با توجه به ارزیابی عملکرد 122 مرکز کارآفرینی دانشگاه‌های کشور در سال 91 و مقایسه آن ها با یکدیگر صورت گرفته است.
دکتر پاپ زن به علل موفقیت دانشگاه صنعتی کرمانشاه در امر کارآفرینی اشاره کرد و گفت: برگزاری مداوم دوره های آموزشی کارآفرینی در سطح استان، برگزاری دوره های کارآفرینی برای دانشجویان، اجرای پروژه های بسیاری در رشته های IT، مکانیک، برق، کامپیوتر، مهندسی شیمی و ... حضور فعال در کمیته های منطقه ای کارآفرینی دانشگاه ها و ... از جمله دلایل موفقیت دانشگاه صنعتی کرمانشاه در امر کارآفرینی است.
 مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه تاکید کرد: در دهه های اخیر توجه اغلب کشورها و مجامع جهانی به بحث توسعه پایدار است و در همه مدل های توسعه پایدار، نقش بی بدیل کارآفرینی در کنار آموزش عالی، انکارناپذیر می باشد.