دانشگاه یزد امسال آماده پذیرش بیش از 3500 دانشجوست

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۰ کد : ۹۴۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۸
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید گفت: آماده پذیرش بیش از سه هزار و 500 نفر در مقاطع تحصیلی مختلف هستیم و امیدواریم همانطور که  استان یزد همه...
دانشگاه یزد امسال آماده پذیرش بیش از 3500 دانشجوست
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید گفت: آماده پذیرش بیش از سه هزار و 500 نفر در مقاطع تحصیلی مختلف هستیم و امیدواریم همانطور که  استان یزد همه ساله در پذیرش کنکور درخشش خوبی دارد شاهد این باشیم که دانشجویان این دانشگاه هم رتبه های خوب دانشجویی کشور را از آن خود سازند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر قاسم برید لقمانی با بیان اینکه این دانشگاه می تواند بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل دانش آموزان استان باشد ادامه داد: سطح علمی بالا، وجود رشته های مختلف و وجود اساتید خوب و با تجربه از ظرفیت های خوبی دانشگاه یزد است. 
وی در توصیه به خانواده ها و دانش آموزان یزدی گفت: انتخاب دانشگاه های بزرگ و باقدمت شهرهای بزرگ نمی تواند انتخاب اصلح و برتر باشد و اگر دانش آموزان استان دانشگاه یزد را انتخاب کنند به لحاظ علمی و ادامه تحصیل موفق تر خواهند بود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد گفت: این دانشگاه برای اولین بار در سطح کشور کمک هزینه 500 هزار تومانی در  هر ماه را برای رتبه های خوب کنکور که این مرکز آموزشی را انتخاب کنند در نظر گرفته است.
دکتر قاسم برید لقمانی در خصوص وضعیت فیزیکی و امکانات رفاهی دانشگاه یزد هم گفت: دانشگاه یزد بزرگترین دانشگاه استان و در واقع دانشگاه مادر یزد و یکی از دانشگاه های جامع و بزرگ کشور است و از نظر امکانات فرهنگی، ورزشی، خوابگاهی، فضاهای فیزیکی و فضای سبز در وضعیت مطلوبی قرار دارد و مورد رضایت دانشجویان آن است.
دکتر لقمانی مساحت و سطح فضای سبز دانشگاه یزد را به ترتیب 350 و 150 هکتار و زیربنای فضاهای آموزشی را 240 هزار متر مربع بیان کرد و گفت: این دانشگاه 12 دانشکده مستقل دارد که در آن 62 رشته مصوب کارشناسی،83 گرایش کارشناسی ارشد و 36 گرایش دکترا تدریس می شود.
وی همچنین در خصوص اینکه در این دانشگاه چند رشته تخصصی تدریس می شود گفت: در 12 دانشکده این دانشگاه که شامل دانشکده های اقتصاد، مدیریت و حسابداری، برق و کامپیوتر،ریاضی،فیزیک، زبان و ادبیات،علوم اجتماعی، علوم انسانی،علوم پایه، فنی و مهندسی، معدن و متالورژی،منابع طبیعی و کویرشناسی و دانشکده هنر ومعماری است هر کدام زیرمجموعه هایی دارند که رشته های تخصصی در آن تدریس می شود.