دانشگاه کاشان میزبان مرحله منطقه ای سی و یکمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۶ کد : ۹۴۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۲
دبیر اجرایی مرحله منطقه ای سی و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: این مسابقات طی روزهای دوازدهم و چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.به گزارش روابط عمومی وزارت ...
دانشگاه کاشان میزبان مرحله منطقه ای سی و یکمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان
دبیر اجرایی مرحله منطقه ای سی و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: این مسابقات طی روزهای دوازدهم و چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وحید صدوقی در این خصوص گفت: طی هماهنگی های به عمل آمده با وزارت علوم در اسفند ماه سال گذشته مقرر شد دانشگاه کاشان به عنوان میزبان دانشگاه های مناطق 4 و 6 کشور برای برگزاری مرحله منطقه ای سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان معرفی شود.
وی اظهار داشت: این مرحله از مسابقات در رشته های تلاوت ترتیل، تحقیق و حفظ کل قرآن کریم و با شرکت بیش از 120 دانشجو برگزار خواهد شد.
 وی خاطر نشان کرد: فیلم های تلاوت بیش از 200 شرکت کننده در رشته های ترتیل و تحقیق از 31 دانشگاه و موسسه آموزشی به دبیرخانه مسابقات رسیده است که پس از ارزیابی اولیه 40 نفراز این افراد جهت حضور در مرحله منطقه ای دعوت خواهند شد.
وی با بیان اینکه تیم داوری مسابقات منتخبی از داوران شهرستان کاشان و داوران بین المللی می باشند افزود: نتایج آزمون کتبی رشته های حفظ توسط اداره پشتیبانی از فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم بررسی و در نهایت 80  نفر از افرادی که حائز نمرات برتر شوند برای حضور در مرحله منطقه ای دعوت خواهند شد.
گفتنی است منطقه 4 و 6 شامل استان های اصفهان،  قزوین، قم، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، همدان، و یزد می باشد.