دانشگاه هرمزگان در ۱۵ رشته مقطع دکترا، دانشجو پذیرش خواهد کرد

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۵ کد : ۹۳۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۷
دکتر سمتی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان از تحصیل یک هزار و ۴۰۰ دانشجو در ۴۶ رشته آموزشی مقطع کارشناسی ارشد و ۲۸۵ دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی مقطع دکتری در این دانشگاه و پردیس های خودگرا ...
دکتر سمتی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان از تحصیل یک هزار و ۴۰۰ دانشجو در ۴۶ رشته آموزشی مقطع کارشناسی ارشد و ۲۸۵ دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی مقطع دکتری در این دانشگاه و پردیس های خودگران روزانه و شبانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سمتی در نشست خبری که در سالن کنفرانس دانشگاه هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: مرحله اول آزمون دکترا توسط سازمان سنجش برگزار و نتایج اعلام شده است و در این مرحله دانشگاه ها در حال انجام مصاحبه تخصصی هستند.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۳۸ نفر برای شرکت در ارزیابی تخصصی دکترای دانشگاه هرمزگان و پردیس های خودگردان تشکیل پرونده داده اند، عنوان کرد: در سال جدید تحصیلی ظرفیت و پذیرش دانشگاه هرمزگان در مقطع تحصیلی دکترا ۸۶ نفر در چهار دانشکده و در ۱۵ رشته گرایش دکترا خواهیم داشت.
دکتر سمتی خاطرنشان کرد: چهار دانشکده علوم و فنون دریایی، علوم پایه، علوم انسانی و کشاورزی و منابع طبیعی در ۱۵ رشته علوم تربیتی، مشاوره، زبان و ادبیات فارسی، علوم زمین - سنگ شناسی زمین و رسوب شناسی، علوم زمین - پترولوژی، زیست شناسی دریا - جانوران دریا، ریاضی محض -آنالیز، فیزیک دریا، هواشناسی، علوم باغی، مهندسی شیلات - تکثیر و پرورش آبزیان، مهندسی شیلات - تولید و بهره برداری، مهندسی منابع طبیعی - بیابان زدایی، علوم و مهندسی آبخیزداری گرایش آب و زمین پذیرش دوره های دکترا دارند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان خاطرنشان کرد: در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش ۵۲۷ دانشجو برای ۴۶ رشته تحصیلی در دانشگاه هرمزگان و پردیس های خودگردان وجود دارد.
وی تصریح کرد: چهار رشته مهندسی صنایع، مهندسی برق گرایش قدرت، مهندسی زیست دریایی گرایش گیاهان دریایی، مهندسی کشاورزی گرایش آبیاری در مقطع کارشناسی ارشد در دفتر گسترش وزارت علوم در حال بررسی است و در صورت تایید این رشته ها از سال آینده در دانشگاه هرمزگان راه اندازی می شود.