دانشگاه های برتر و دانشجویان مدال آور مسابقات ریاضی کشور معرفی شدند

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹ کد : ۹۳۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۲
سی و نهمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویان کشور با معرفی و تجلیل از پنج دانشگاه برتر و سی و دو دانشجوی صاحب مدال های طلا، نقره و برنز د ر دانشگاه یزد به کار خود پایان داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ...
دانشگاه های برتر و دانشجویان مدال آور مسابقات ریاضی کشور معرفی شدند
سی و نهمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویان کشور با معرفی و تجلیل از پنج دانشگاه برتر و سی و دو دانشجوی صاحب مدال های طلا، نقره و برنز د ر دانشگاه یزد به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، بر اساس نتایجی که در مراسم اختتامیه این مسابقات از سوی رئیس کمیته علمی مسابقات اعلام شد، از بین ۳۸ دانشگاه شرکت کننده در این دوره، دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، تهران، شیراز و شهید بهشتی به ترتیب رتبه های اول تا پنجم دانشگاهی را به خود اختصاص دادند.
 در این مراسم همچنین از دانشگاه خواجه نصیرالدین توسی که در سه سال متوالی از رشد چشمگیری در زمینه ریاضیات برخوردار بوده است، تجلیل شد.
در بخش انفرادی این مسابقات نیز از بین ۱۴۷ دانشجوی شرکت کننده، ۳۲ نفر موفق به کسب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.
در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور استادان، دانشجویان و علاقه مندان به علوم ریاضی در تالار دکتر جلیل شاهی برگزارشد، دکتر منصوری مشاور وزیر علوم تحقیقات و فنآوری در سخنانی به بررسی تحولات نیم قرن اخیر کشور و افزایش کیفیت نسل های امروزی پرداخت.
دکتر سید محمدتقی المدرسی معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه یزد نیز در سخنان کوتاهی، علم ریاضی را مادر تمامی علوم توصیف کرد و افزود: امیدواریم برگزاری چنین مسابقاتی باعث رشد ریاضیات و بقیه علوم شود.
گفتنی است دکتر دهقان رئیس انجمن ریاضی کشور، دکتر سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی، مسؤول برگزاری این مسابقات و دکتر مجتبی قیراطی، رییس کمیته علمی مسابقات، دیگر سخنرانان این مراسم بودند که در سخنان خود با قدردانی از همه حامیان و دست اندرکاران مسابقات، به تشریح روند تحولات مسابقات ریاضی در کشور از آغاز تاکنون و نحوه برگزاری سی و نهمین دوره آن پرداختند.