دانشگاه محقق اردبیلی نیز به عنوان دبیر ستاد هفته پژوهش در استان اردبیل انتخاب شد

۱۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۸ کد : ۹۳۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۵
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از آغاز بکار ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان اردبیل خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت...
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از آغاز بکار ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان اردبیل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در جلسه نخست این ستاد، استاندار اردبیل به عنوان رئیس ستاد و دانشگاه محقق اردبیلی نیز به عنوان دبیر ستاد انتخاب شدند.
وی افزود: جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری به معرفی پژوهشگران، فناوران و واحدهای پژوهشی و فناوری برتر می پردازد و هر ساله بر اساس آئین نامه توسط ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری برگزار می شود.
دکترنریمانی تصریح کرد: ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در کشور و ارتقای منزلت و جایگاه پژوهش و فناوری، معرفی توانمندی های پژوهشی و فناوری و نوآوری کشور، تشویق تقویت و ایجاد انگیزه در اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و فناوران کشور و فراهم سازی زمینه ارتباط حوزه کاربرد با حوزه پژوهش و فناوری از اهداف برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری است.
قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه شورای سیاست گذاری، کمیته اجرایی و کمیته علمی ارکان این جشنواره می باشند، خاطرنشان کرد: هر یک از این سه رکن دارای اعضای مشخصی بوده و در حال انجام وظایف محوله هستند.
دکترنریمانی با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته علمی ستاد برگزاری برنامه های هفته پژوهش استان اردبیل، گفت: در این جلسه نحوه امتیازدهی به پژوهشگران با حضور اعضای کمیته بر اساس آئین نامه های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی گفت: تعیین معیارهای انتخاب برگزیدگان، تعیین اعضای داوری و کارگروه های تخصصی، برنامه ریزی جهت تشکیل جلسات کارگروه های تخصصی، بررسی پرونده های ارسالی به دبیرخانه جشنواره و تعیین برترین های پژوهش و فناوری در بخش های مختلف از وظایف کمیته علمی جشنواره می باشد.