دانشگاه مازندران با دانشگاه‌های ایتالیایی تفاهم نامه همکاری امضا کرد

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۰ کد : ۹۳۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۳
دانشگاه مازندران با روسای دو دانشگاه ماچرتا و کمرینو کشور ایتالیا تفاهم نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیداری که به میزبانی ریاست دانشگاه مازندران برگزارشد روسای دو دان...
دانشگاه مازندران با روسای دو دانشگاه ماچرتا  و کمرینو کشور ایتالیا تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیداری که به میزبانی ریاست دانشگاه مازندران برگزارشد روسای دو دانشگاه ایتالیایی و دانشگاه مازندران ابراز امیدواری کردند تا در راستای تفاهم‌نامه های منعقده میان استان مازندران و استان مارکه کشور ایتالیا بتوانند در کنار همکاری های اقتصادی و صنعتی، مقدمات ایجاد و گسترش ارتباطات علمی‌ فی مابین را فراهم آورند.
روسای این دو دانشگاه ایتالیایی ضمن اشاره به قدمت ۷۰۰ ساله این دانشگاه‌ها خاطرنشان کردند که از آمادگی کامل جهت برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی، دوره های تابستانی و همچنین تبادل استاد و تبادل دانشجویان مقطع دکتری برخوردارند.
دانشگاه کمرینو با دارا بودن پنج دانشکده اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی، زیست‌شناسی، شیمی‌ و زبان عضو و برگزارکننده دوره های اراسموس ماندوس  در کشور ایتالیا می‌باشد.
از طرفی دانشگاه ماچرتا از دانشگاه کمرینو به مراتب بزرگ تر بوده و از قدمت و اعتبار بیشتری برخوردار است. این دانشگاه با دارا بودن رشته هایی چون داروسازی، ریاضی، علوم کامپیوتر، بیو شیمی، شیمی معماری و طراحی بیشتر ماهیت علوم پایه ای دارد.
ریاست دانشگاه مذکور ضمن برشمردن موفقیت های این دانشگاه در میان دانشگاه‌های طراز اول این کشور ابراز امیدواری کرد: روابط مستحکم علمی میان دو دانشگاه در حوزه های مختلف ایجاد شود.
گفتنی است روسای این دو دانشگاه به همراه هیئت اقتصادی، دانشگاهی و صنعتی و به دعوت استانداری مازندران به این استان سفر کردند.