دانشگاه شیراز و فرماندهی انتظامی استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۱۸ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۷ کد : ۹۳۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۷
تفاهم نامه همکاری های علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک میان دانشگاه شیراز و فرماندهی انتظامی استان فارس منعقد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حضور مسئولان دانشگاهی و انتظامی ، تفاهم نامه مشت...
دانشگاه شیراز و فرماندهی انتظامی استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند
تفاهم نامه همکاری های علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک میان دانشگاه شیراز و فرماندهی انتظامی استان فارس منعقد شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با حضور مسئولان دانشگاهی و انتظامی ، تفاهم نامه مشترک  بین دانشگاه شیراز  و فرماندهی انتظامی استان فارس توسط دکترمجید ارشاد رئیس این  دانشگاه  و سردار احمدعلی گودرزی ، فرمانده نیروی انتظامی استان فارس به امضا رسید.
دکتر ارشاد گفت : این تفاهم نامه، به منظور بهره گیری از توانایی های آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و امکانات طرفین، در راستای رفع نیازمندی های علمی و توسعه فعالیت های علمی منعقد شده است.
وی افزود : از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه می توان به : استفاده از قابلیت های علمی و توان تخصصی دانشگاه شیراز برای نظارت بر طرح های پژوهشی  و ارزیابی، مشاوره و ارتقای ظرفیت علمی و فناوری نیروی انتظامی، تعیین زمینه ها و نیازمندی های پژوهشی- تخصصی فرماندهی انتظامی و اعلام آن به دانشگاه شیراز برای تعریف پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری ، همکاری در جهت کاربردی کردن تحقیقات و قابل استفاده نمودن طرح های خاتمه یافته ی پژوهشی ، طراحی علمی و اجرایی کارگاه ها و دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت مورد نیاز نیروی انتظامی بوسیله دانشگاه شیراز ،  استفاده از تجارب و توانایی های فرهنگی و هنری دانشگاه شیراز در برنامه ریزی فعالیت های نیروی انتظامی استان فارس و مشارکت در برگزاری گردهمایی ها و سمینارهای علمی پژوهشی، اتاق فکر، شورای پژوهش و نشست های علمی مشترک؛ اشاره کرد. 
دکتر ارشاد تاکید کرد: معتقدیم ارتباط دانشگاه ها با دستگاه های اجرایی  باعث بهره مندی از ثروت ملی موجود در دانشگاه ها می شود و دارای منافع زیادی برای مردم است.
وی افزود : این رسالت اجتماعی دانشگاه به شمار می رود که برای مشکلات موجود در جامعه راهکار ارائه دهد.
رئیس دانشگاه شیراز بر همکاری همه جانبه ی دانشگاه شیراز با دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
دکترارشاد تصریح کرد : دانشگاهیان با آرامش خاطر ، در سایه ی امنیت موجود در جامعه، مشغول کارهای علمی هستید ؛ و این امنیت مرهون تلاش نیروی انتظامی است که قابل تقدیر است. 
وی، روابط دانشگاه شیراز با نیروی انتظامی را خوب توصیف و ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه ،زمینه مناسب را برای همکاری های آتی و بهره مندی بیشتر ازتخصص و توانمندی دانشگاه و نیروی انتظامی  را فراهم نماید.
سردار سرتیپ دوم ستاد ، گودرزی ، فرمانده انتظامی فارس نیز در این نشست با ابراز خوشحالی از مشاهده توانمندی در مراکز علمی ، ابراز داشت : با توجه به نیازهای جامعه ، هم اکنون نیروی انتظامی دارای بیش از 10 دانشکده تخصصی علمی در دانشگاه علوم انتظامی امین است.
وی افزود : این تلاش علمی باعث شده که به طور مثال 98 درصد جرائم سایبری و 93 درصد قتل های استان فارس ،به طور علمی کشف شود.
فرمانده انتظامی فارس ، جهش علمی کشور را حاصل تلاش دانشگاه ها عنوان و خاطر نشان کرد : انتظار داریم از تولیدات و خدمات علمی دانشگاه شیراز بیش از گذشته بهره مند شویم .