دانشگاه شهیدباهنرکرمان، میزبان هجدهمین نشست مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵ کد : ۹۳۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۲
هجدهمین نشست مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو با میزبانی دانشگاه شهیدباهنرکرمان، دراین دانشگاه و با حضور مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، مدیران مراکز عضو و کارشناسان ارشد شبکه برگزارشد. به گزارش ...
هجدهمین نشست مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو با میزبانی دانشگاه شهیدباهنرکرمان، دراین دانشگاه و با حضور مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، مدیران مراکز عضو و کارشناسان ارشد شبکه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراحتشام زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، ضمن خیرمقدم و گرامی داشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه شهیدباهنر، ابراز امیدواری کرد، نشست هجدهم مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو بتواند با همفکری اعضای حاضر به دستاورد مناسبی برای تعیین مسیر نشست نوزدهم دست یابد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهیدباهنرکرمان پس از ارائه تاریخچه مختصری از دانشگاه شهیدباهنر، درمورد برنامه های راهبردی معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت: افزایش کیفیت پژوهش، حمایت مادی و معنوی از فرآینده تبدیل ایده به محصول و افزایش سهم تولید محصولات و خدمات مبتنی بر دانش پیشرفته، بین المللی سازی دانشگاه، تقویت  گسترش ارتباط با صنعت و جامعه و سوق دادن موضوع پایان نامه ها به سمت نیاز جامعه، توسعه کمی و کیفی خدمات الکترونیکی واز برنامه های راهبردی معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهیدباهنرکرمان است.
دکتراسدی فرد مدیرشبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، با قدردانی از میزبانی دانشگاه شهیدباهنرکرمان، هدف از این گردهمایی را همفکری و تبادل نظر درمورد جدیدترین سیاست های شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو اعلام کرد و گفت: شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو از سال 83 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون با 75 عضو قطعی، 15 استان کشور را پوشش می دهد. از اهداف تشکیل این شبکه می توان به مواردی چون استفاده بهینه از سرمایه ملی در حوزه زیرساخت آزمایشگاهی، بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی، تسهیل دردسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، استانداردسازی فعالیت های آزمایشگاهی و ارائه خدمات با نتایج قابل اعتماد، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه ها از طریق آموزش اشاره کرد.
وی با اشاره به راه اندازی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو از شهریور ماه 94 خاطر نشان کرد: با گذشت 8 ماه از ایجاد این باشگاه تاکنون 2700 نفر از میان شرکت های دانش بنیان، برگزیدگان بنیاد نخبگان، سرآمدان علمی کشور، منتخبین ستادها، منتخبین دوره های پسادکتری و دانشجویان و استادان به عضویت باشگاه مشتریان در آمده اند.
دکتراسدی فرد پس از ارائه آماری از طرح های تخفیف خدمات آزمایشگاهی شبکه، تبادل تجهیزات، قطعات و خدمات با سایر آزمایشگاه ها و همکاری در زمینه های تعمیر، نصب و راه اندازی دستگاه ها، گفت: ما درصدد هستیم تا با توسعه ارائه خدمات مراکز عضو شبکه به مشتریان خارج از کشور، تأمین خدمات مورد نیاز کشور از آزمایشگاه های توانمند خارجی، بهره مندی از مراکز آزمایشگاهی پیشرفته خارجی به منظور ارتقای توانمندی مراکز داخلی و تأمین نیازهای آموزشی و انتقال دانش و تجربه مراکز خارجی به کارشناسان آزمایشگاه های عضو شبکه، روابط بین الملل شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو را توسعه و ارتقا دهیم.
گفتنی است اعضای حاضر در نشست از آزمایشگاه های دانشگاه شهید باهنر دیدار کردند و از نزدیک با امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آشنا شدند.